Black Knight Transformer: VTOL truckoptéra létá

Black Knight Transformer: VTOL truckoptéra létá: titulní fotka Pentagon neví, jak by utrácel, tak si nechal postavit křížence trucku a helikoptéry.

Vést války není jednoduché a ještě to bývá velice nákladné. Když se spojí výcvik vojáků a nakupování techniky, tak se finanční rozpočty ministerstev obran dostávají do závratných výšek. Jak ale ukázaly poslední ozbrojené konflikty, tak je možné omezit jednu část a posílit druhou, což ve výsledku poskytne finanční úsporu. Je totiž levnější mít menší počet vojáků a vybavit je tou nejlepší možnou technikou.

V dnešní době by se ale dalo předpokládat, že armády mají již vše, ale opak je pravdou. Pentagon přišel na skulinku ve vybavení, kterou je hybridní dopravní prostředek kombinující náklaďák s kolmým vzletem a přistáním (tzv. VTOL). Ze zadání této zakázky vzešla truckoptéra od firmy Advanced Tactics, která se opravdu dokáže odpoutat od země.

Aktuální prototyp pojmenovaný Black Knight Transformer vypadá dosti jednoduše, jako by byl sestaven z dílů povalujících se v Mohavské poušti a dodělanou pyramidou na přídi. Avšak u prototypů není důležitý vzhled, ale schopnosti. Prototyp byl totiž při prvním testovacím vzletu schopný vystoupat do výšky tři metry. Což je směšná hodnota, ale dokázala správnost konstrukce zahrnující osm rotorů.

Finální stroj však má být schopný převézt dvě tuny materiálu po zemi maximální rychlostí 70 mil v hodině (112 km/h) a ve vzduchu až do výšky tří kilometrů. Otázkou ale stále zůstává využitelnost této truckoptéry, i když na odpolední cestování po Praze by se hodila.

Fotogalerie

  • Black Knight Transformer: VTOL truckoptéra létá: fotka 1
  • Black Knight Transformer: VTOL truckoptéra létá: fotka 2
  • Black Knight Transformer: VTOL truckoptéra létá: fotka 3
  • Black Knight Transformer: VTOL truckoptéra létá: fotka 4
  • Black Knight Transformer: VTOL truckoptéra létá: fotka 5
  • Black Knight Transformer: VTOL truckoptéra létá: fotka 6
  • Black Knight Transformer: VTOL truckoptéra létá: fotka 7

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.