Bigfoot: po 35 letech z Fordu Chevroletem

Bigfoot: po 35 letech z Fordu Chevroletem: titulní fotka V našich zeměpisných šířkách to bude šok jen pro malou skupinku fanoušků monster trucků, ale pro severoameričany může být národní tragédie, když legenda a zakladatel oblíbené zábavy změní značku.

Historie Bigfootu sahá do poloviny sedmdesátých let, kdy stavbař Bob Chandler ze St. Louis upravil rodinný Ford F-250 4×4 pro jízdu v náročném terénu. Tento první vůz mu sloužil při práci i při víkendových vyjížďkách do terénu.

Bob začal na svém Fordu zkoušet nové díly podvozku v kombinaci se stále většími koly. Poprvé se Bigfoot veřejnosti představil v roce 1979 na autoshow v Denveru, kde si získal obdiv veřejnosti.

V roce 1981 Chandler prakticky jen ze zvědavosti a pro zábavu zkusil s Bigfootem přejet řadu automobilových vraků. Tento první pokus se stal základem pro nový sport, který si v USA získal velkou oblibu.

Díky popularitě prvního Bigfootu založil Bob Chandler firmu, která se specializuje na monster trucky. Za pětatřicet let vzniklo celkem 16 závodních trucků a řada odvozených vozidel. Pro vozy se značkou Bigfoot se stal tradicí modrý lak karoserie a technika Ford.

Letos se vše mění a představuje se MLB Bigfoot, jehož karoserie svým designem odpovídá Chevroletu Silverado. K pohonu využívá osmiválec Chevrolet o objemu 8,85 litru a dvě převodovky.

Tento stroj vyrobila společnost Bigfoot 4×4, Inc. ve spolupráci s automobilkou Chevrolet a výrobcem pneumatik Firestone jako oficiální vozidlo Major League Baseball (MLB).

Veřejnosti se nový MLB Bigfoot poprvé představil 7. července v kalifornském Anaheimu.

Fotogalerie

  • Bigfoot: po 35 letech z Fordu Chevroletem: fotka 1
  • Bigfoot: po 35 letech z Fordu Chevroletem: fotka 2


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
krasa bozi OzzyOsbourne 15.09.2010  16:46
Co dál nás čeká? Rambo0072 11.07.2010  22:22
Mašinka... 426kahemi 11.07.2010  11:00
Vstoupit do diskuse ›