BF Goodrich/Hurst Mustang: 435 koní pod kapotou kabrioletu

BF Goodrich/Hurst Mustang: 435 koní pod kapotou kabrioletu: titulní fotka Pace car upravený z kabrioletu Ford Mustang GT modelového roku 2010 měl vzniknout jen v jednom jediném kuse, ale nakonec brány společnosti Hurst Performance Vehicles opustí padesátikusová série.

BF Goodrich/Hurst Mustang je společným dílem firem Hurst Performance Vehicles a BF Goodrich Tires. V roli zaváděcího vozu měl svou premiéru při posledním letošním závodě seriálu Ford Racing Mustang Challenge, který se jel 19. září na trati Miller Motorsport Park.

Tento automobil měl vzniknout pouze v jednom jediném kuse, ale nakonec se u Hurst Performance Vehicles rozhodli do stejné podoby upravit ještě dalších padesát kabrioletů Ford Mustang GT.

Již představený pace car se má zúčastnit ještě několika závodních podniků a autosalonů včetně letošní přehlídky upravených automobilů SEMA 2009 v Las Vegas, probíhající od 3. do 6. listopadu. V lednu roku 2010 bude tento Mustang nakonec vydražen ve prospěch charity.

BF Goodrich/Hurst Mustang je lehce identifikovatelný díky svému bílému laku karoserie se zlatými pruhy na přední i zadní kapotě a nápisům na bocích. Stejné barevné schéma je použito i na 20palcových litých kolech s pneumatikami od firmy BF Goodrich Tires. Na zádi přibyl nový spoiler a nad sedadly se klene ochranný oblouk.

K pohonu slouží vidlicový osmiválec o objemu 4,6 litru dopovaný kompresorem od společnosti Roush. Výkon tohoto motoru je 435 koní (320 kW) a točivý moment vrcholí hodnotou 542 Nm, zatímco v sériové podobě má výkon 315 koní (232 kW) a točivý moment 441 Nm.

Lepšímu dýchání pohonné jednotky pomáhá vzduchový filtr K&N a sériový výfukový systém nahradil výrobek firmy Magnaflow z nerezové oceli. U Hurst Performance Vehicles upravili i podvozek, který je vybaven odpružení od společnosti Eibach.

Příznivci limitovaných speciálních sérii na základě Mustangu se tak mají opět na co těšit.

Fotogalerie

  • BF Goodrich/Hurst Mustang: 435 koní pod kapotou kabrioletu: fotka 1
  • BF Goodrich/Hurst Mustang: 435 koní pod kapotou kabrioletu: fotka 2


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.