Bernie Ecclestone uvažuje o koupi Nürburgringu

Bernie Ecclestone uvažuje o koupi Nürburgringu: titulní fotka Král formule 1 se asi na stará kolena rozhodl sbírat závodní okruhy - do portfolia si možná zařadí i krachující Nürburgring včetně kultovní Severní smyčky.

Severní smyčka Nürburgringu je světově proslulý pojem, ovšem bohužel jen mezi petrolheadskou minoritou, což se nějaká chytrá hlavička ve spolkové zemi Porýní-Falc rozhodla změnit a tak v sousedství přibyl (za státní peníze) doslova lunapark s nákupní zónou, hotelem, diskotékou a dalšími nezbytnostmi, které měly nalákat kvanta lidí.

jaké překvapení, že nepřijížděli a nepřijížděli… A kdo myslíte, že to odnesl? Správně, petrolheadi, kterým se zdražilo jízdné a snížil se počet dní, vyhrazených pro volné jízdy, ve prospěch výdělečnějšího testování automobilek. Ani to ale nepomohlo a Nürburgring se během pár let propadl do ztráty, která je údajně vyšší, než sama hodnota okruhu – přes 400.000.000 euro. Je to jasné – bankrot se přiblížil.

O zkrachovalý projekt má zájem současný management okruhu (docela drzost, co?), ovšem spása by mohla přijít úplně odjinud. O koupi celého okruhu prý uvažuje britský miliardář Bernie Ecclestone, jenž tvrdou rukou vládne už desítky let formuli 1 a je také vlastníkem maďarského Hungaroringu. …a budou Tamara s Petrou na kase? $1$

Informoval o tom deník Die Rheinpfalz s tím, že zatím nepřišla řeč na kupní cenu, jisté ovšem je, že přestože Bernie může být spásou benzinových hlav z celé Evropy, nebude to žádná charita, ale chladný ekonomický kalkul. Noviny totiž současně zmínily, že Ecclestone rozhodně nemá v plánu platit německou GP na Nürburgringu ze svého.

Nezbývá tedy, než držet palce, aby to dobře dopadlo a těm, kteří na Ringu ještě nebyli nebo se tam chystají, doporučit, aby to zvládli ještě tuto sezonu, kdoví, co bude napřesrok. Abychom pak nemuseli do Las Vegas


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Kdo??? Chilli 29.07.2012  10:57
Vstoupit do diskuse ›