Bentley se bude prodávat v Kazachstánu, Borat má radost

Bentley se bude prodávat v Kazachstánu, Borat má radost: titulní fotka V polovině roku 2010 se v hlavním městě Kazachstánu Almaty otevře oficiální zastoupení značky Bentley. Automobilka tímto krokem míří na lukrativní středoasijské trhy, který má dostatek bohaté klientely.

Střední Asie dosud postrádala oficiální zastoupení Bentley – ta nejbližší byste našli v Moskvě nebo ve střední Číně. Středoasijské země, z nichž je Kazachstán největší, ale profitují ze svých ropných zásob, a proto zde existuje bohatá vrstva obyvatel, která má o luxusní auta zájem.

Bentley předpokládá, že největší odbyt na kazašském trhu bude u menší modelové řady Continental. Jako místní partner byla vybrána skupina Premier Metro Group, která prodává luxusní zboží jako šperky, hodinky, drahé mobilní telefony nebo kvalitní vína.

Na oficiální zprávu již reagoval i Borat Sagdiyev, který je v západních zemích známý coby odvážný televizní reportér. Jeho internetové prohlášení začíná nezaměnitelným stylem: „Jagshemash! My name a Borat. I like you. I like Bentley, it's nice.“ K hlavním přednostem podle kazašské televizní legendy patří, že Bentley si nemůže dovolit každý z jeho sousedů. Místnímu šovinismu také prospěje, že majitelé Bentley ze sousedního Uzbekistánu budou nyní muset jezdit na servis do Almaty.

Nadšení Borata z nové značky na kazašském trhu je tak velké, že si okamžitě jeden Bentley Continental koupil a svému 13letému synovi k narozeninám objednal čtyřdveřový Flying Spur, aby mohl komfortně přepravovat svoje dvě manželky.


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: Zatáčení Fifu 11.02.2010  09:34
Zatáčení Fifu 11.02.2010  09:33
Jen tak dale! Permon 11.02.2010  09:10
Vstoupit do diskuse ›


Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20279 | Zobrazit seznam všech anket