Bentley Continental Supersports Convertible: nejrychlejší kabriolet

Bentley Continental Supersports Convertible: nejrychlejší kabriolet: titulní fotka Britská automobilka Bentley na loňském ženevském autosalonu představila kupé Continental Supersports a letos se na stejném místě představí jeho mladší příbuzný s plátěnou střechou.

Bentley Continental Supersports Convertible je podle tiskových materiálů automobilky nejvýkonnějším a nejrychlejším zástupcem své značky v celé její historii a zároveň se jedná i o nejrychlejší sériový čtyřmístný kabriolet na světě.

Pod jeho dlouhou kapotou s dvojicí výdechů je uložen šestilitrový W12 přeplňovaný dvěma turbodmychadly, který poskytuje maximální výkon 630 koní (463 kW) při 6000 min-1 a točivý moment 800 Nm je dostupný od 2000 do 4500 min-1. Stejně jako kupé i Convertible může vedle benzinu spalovat i palivo E85 nebo jakýkoliv poměr obou.

S motorem spolupracuje převodovka Quickshift, která je odvozena od šestistupňového automatu ZF 6HP26 a byla navržena přímo pro Continental Supersports. Tato převodovka řadí o 50 % rychleji než automat v Continentalech GT a GTC. Navíc častěji podřazuje o více stupňů. Mezinápravový diferenciál TorSen má místo neutrálního poměru 50:50 sportovnější nastavení na 40:60. Maximální rychlost Continentalu Supersports Convertible je 325 km/h. Akceleraci z 0 na 100 km/h zvládne za 4,2 s a z 0 na 200 km/h zrychlí za 9,5 s.

Stejně jako kupé i kabriolet Supersports má karoserii vzadu rozšířenou, aby ukryla zadní kola s rozchodem rozšířeným o 50 mm. Nově tvarované otvory v přídi dodávají turbodmychadlům a chladícímu systému o 10 % více vzduchu a otvory v kapotě odvádí horký vzduch od motoru. Tyto změny vedly i k přínosnému zvýšení přítlaku na přední nápravě.

Konstruktéři britské automobilky se snažili i o výrazné snížení hmotnosti a tiskové materiály uvádějí, že se jim podařilo ve srovnání s Continentalem GTC Speed ušetřit celých 90 kg. Za touto úsporou hmotnosti stojí použití karbon-keramických brzdových kotoučů, které jsou o 20 kg lehčí, následují 20palcová kola, snižující hmotnost o 10 kg a největší snížení představuje použití lehkých předních sportovních sedadel z karbonu, které uspoří 45 kg.

Na předním čtyřramenném zavěšení je použito více hliníku, což snižuje hmotnost o 4 kg. K lepší ovladatelnosti přispívají tvrdší silentbloky, upravený tvar stabilizátorů a ostřejší nastavení posilovače řízení Servotronic. Vpředu i vzadu se nachází adaptivní tlumiče CDC. Stejně jako u Continental GTC Speed byla snížena světlá výška vpředu o 10 mm a vzadu o 15 mm.

Interiér samozřejmě vyniká luxusem v podobě čalounění z kvalitní kůže a Alcantary. Bentley rozšířil i nabídku laků karoserie o šest nových odstínů a pro všechny kabriolety řady Continental bude k dispozici tmavě šedé lakování kapoty. Prodej modelu Continental Supersports Convertible se má rozběhnout v létě letošního roku a od modelového roku 2011 má být pro všechny modely řady Continental standardem možnost spalovat palivo E85.

Fotogalerie

  • Bentley Continental Supersports Convertible: nejrychlejší kabriolet: fotka 1
  • Bentley Continental Supersports Convertible: nejrychlejší kabriolet: fotka 2
  • Bentley Continental Supersports Convertible: nejrychlejší kabriolet: fotka 3
  • Bentley Continental Supersports Convertible: nejrychlejší kabriolet: fotka 4
  • Bentley Continental Supersports Convertible: nejrychlejší kabriolet: fotka 5
  • Bentley Continental Supersports Convertible: nejrychlejší kabriolet: fotka 6
  • Bentley Continental Supersports Convertible: nejrychlejší kabriolet: fotka 7
  • Bentley Continental Supersports Convertible: nejrychlejší kabriolet: fotka 8
  • Bentley Continental Supersports Convertible: nejrychlejší kabriolet: fotka 9
  • Bentley Continental Supersports Convertible: nejrychlejší kabriolet: fotka 10

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: Yes Ricardo 17.02.2010  22:36
Re: Yes Doyle 17.02.2010  16:56
Re: Yes %Petr B. 17.02.2010  12:46
Yes TeeJay 17.02.2010  10:49
Vstoupit do diskuse ›