Bentley Continental GTC a GTC Speed 80-11: limitka pro americký trh

Bentley Continental GTC a GTC Speed 80-11: limitka pro americký trh: titulní fotka Na Pebble Beach Concours d’Elegance se představila speciální série kabrioletů Continental GTC a sportovnějšího GTC Speed, která má povzbudit zájem amerických zákazníků.

Kabriolet Bentely Continental GTC není nijak zvlášť staré auto, koncem letošního roku oslaví teprve čtvrté narozeniny. Nelze ale přehlédnout, že vychází z kupé Continental GT, které se na silnicích prohání od sklonku roku 2003 a sedm let už by mohlo být i pro luxusní auto trošku moc.

Možná i to je důvod, proč se na Concours d’Elegance v Pebble Beach představila speciální série 80–11. Ta se týká jak běžného GTC, tak výkonného GTC Speed a smysl označení je prostý – každého z nich se vyrobí 80 aut, a to v roce 2011.

Limitka dostala nová 20" kola se 14 paprsky v kombinaci černého laku a leštěného hliníku, v případě GTC Speed s červenými brzdovými třmeny byla zachována původní 20" kola, ta jsou však vyvedena v tmavém laku. Nové by mělo být i celočerné barevné pojetí exteriéru Midnight.

Interiéry se také liší podle toho, zda jde o GTC nebo o GTC Speed. V obou případech je základem černá kůže (alternativně světlá Beluga), doplněná kontrastním bílým (černým) nebo červeným stehováním. Všechna auta edice 80–11 mají také vrtané hliníkové pedály a emblémy série na středové konzole a prazích.

Pod kapotou k žádným změnám nedošlo, motor W12 6.0 má v GTC výkon 560 koní a v GTC Speed 609 koní.

Fotogalerie

  • Bentley Continental GTC a GTC Speed 80-11: limitka pro americký trh: fotka 1
  • Bentley Continental GTC a GTC Speed 80-11: limitka pro americký trh: fotka 2
  • Bentley Continental GTC a GTC Speed 80-11: limitka pro americký trh: fotka 3
  • Bentley Continental GTC a GTC Speed 80-11: limitka pro americký trh: fotka 4
  • Bentley Continental GTC a GTC Speed 80-11: limitka pro americký trh: fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20279 | Zobrazit seznam všech anket