Bentley Continental GT ASI – asi jen pro někoho

Bentley Continental GT ASI – asi jen pro někoho: titulní fotka Jak to asi bude slušet gétéčkovému kupé, když si s ním pohrají japonští tuneři od ASI? Asi se to bude líbit jen někomu.

Některé tuningové firmy už jsou na trhu desítky let, jiné vznikly a už tu dávno nejsou. Ale vždycky tu budou další a další nadšenci, kteří se budou chtít prosadit a předvést světu svou představu o úpravách aut. Japonská firma ASI z Nagoje je bezpochyby jednou z těch vůbec nejmladších, byla založena teprve v prosinci loňského roku – a už o ní píše český AUTOFUN, no není to hvězdná kariéra? :-) Možná to bude tím, že nevymýšlí sportovní podvozky na mikroauta kategorie Kei, ale rozhodla se rovnou pro modifikace aristokratické značky Bentley, která je v zemi vycházejícího slunce docela populární.

První kreací je úprava kupé Continental GT Speed, pro nějž byl vytvořen kompletní bodykit zahrnující nový přední nárazník, prahové nástavce opticky snižující výšku vozu a přepracovaný zadní nárazník s poněkud nevkusnými mřížkami ve stylu Audi R8. Pěkně dlouhá kapota asi bude něco vážit, proto byla nahrazena novou, opatřenou výdechy a zhotovenou z karbonu. Stejný materiál tvoří i víko kufru a na něm umístěné křídlo vysloveně japonských rozměrů. Ti jsou, jak známo, experti na miniaturizaci, ovšem v případě spoilerů a křídel vyznávají zcela opačnou filozofii… Atraktivní vzhled doplňují třídílná desetipaprsková kola o rozměru 22“.

Pokud vám tahle úprava nestačí, koncem měsíce by ASI asi měla představit další verzi GT Speed Tetsu, jejíž modifikovaný šestilitrový dvanáctiválec vyvine výkon kolem 800 koní (588 kW). A tomu by měl odpovídat i ještě agresivnější, rozšířený bodykit.

Fotogalerie

  • Bentley Continental GT ASI – asi jen pro někoho: fotka 1
  • Bentley Continental GT ASI – asi jen pro někoho: fotka 2
  • Bentley Continental GT ASI – asi jen pro někoho: fotka 3
  • Bentley Continental GT ASI – asi jen pro někoho: fotka 4
  • Bentley Continental GT ASI – asi jen pro někoho: fotka 5
  • Bentley Continental GT ASI – asi jen pro někoho: fotka 6
  • Bentley Continental GT ASI – asi jen pro někoho: fotka 7


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
to je tuning apredol 01.05.2008  17:46
design Rumo 18.04.2008  19:24
knokaut Lubos Beranek 18.04.2008  13:22
na dráhu delph 18.04.2008  09:24
Vstoupit do diskuse ›


Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20251 | Zobrazit seznam všech anket