Bentley Continental Flying Spur Speed - let první třídou

Bentley Continental Flying Spur Speed - let první třídou: titulní fotka Přichází nejsilnější čtyřdveřový vůz, jaký kdy vyrobila britská automobilka. Označení Speed tedy patrně bude na místě, Sire...

Na trh přichází Bentley Continental Flying Spur modelového roku 2009, a to včetně nové výkonné verze Speed. Pod její kapotou pracuje stejný dvěma turbodmychadly přeplňovaný šestilitrový motor W12 jako v běžné verzi Flying Spuru, ovšem vyladěný na výkon 610 koní (449 kW) při 6000 otáčkách. Jeho maximální točivý moment 650 Nm je prostřednictvím šestistupňového automatu ZF k dispozici všem čtyřem kolům už od drtivých 1600 otáček, přičemž od 1750 otáček už je jeho křivka konstantní až do omezovače. Že je motor pěkně zmlsaný a má raději tankování Naturalu 98 asi majitel moc řešit nebude, spíš ho bude zajímat, že ze verze Speed schopna uhánět rychlostí až 322 km/h a pokud byste si ji chtěli vychutnat na sprintu ze semaforů, museli byste být schopni se svým autem dát stovku za méně než 4,8 s. Výrobce ještě udává, že na rychlost 160 km/h se dostanete za 10,4 s a z 80 km/h na 120 km/h za 3,1 s.

Patřičnými změnami prošel i elektronicky ovládaný podvozek s automatickou regulací světlé výšky, jenž je o 10 mm blíže vozovce, modifikován byl i výfukový systém se širšími koncovkami. Zesíleny byly stabilizátory a standardem jsou dvoudílná 20" litá kola, obutá do preumatik Pirelli P Zero Nero. Verze Speed na sebe ale kdovíjak neupozorňuje, poznáte ji nejsnáze podle níže umístěné masky chladiče s žebrováním v tmavém chromu. V kabině se nachází pro Bentley dost nezvyklý tříramenný volant a kovové pedály, obložení z pravého dřeva doplňuje jemná kůže, chrom a broušený hliník. O ozvučení se stará prestižní ostrovní značka Naim, analogové hodiny umístěné mezi středovými výdechy ventilace dodala značka Breitling.

Fotogalerie

  • Bentley Continental Flying Spur Speed - let první třídou: fotka 1
  • Bentley Continental Flying Spur Speed - let první třídou: fotka 2
  • Bentley Continental Flying Spur Speed - let první třídou: fotka 3
  • Bentley Continental Flying Spur Speed - let první třídou: fotka 4
  • Bentley Continental Flying Spur Speed - let první třídou: fotka 5
  • Bentley Continental Flying Spur Speed - let první třídou: fotka 6
  • Bentley Continental Flying Spur Speed - let první třídou: fotka 7
  • Bentley Continental Flying Spur Speed - let první třídou: fotka 8

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Paráda DBS 10.06.2008  12:07
chyba Martin125 09.06.2008  20:26
Vstoupit do diskuse ›