Bentley Continental Flying Spur Arabia pro Střední východ

Bentley Continental Flying Spur Arabia pro Střední východ: titulní fotka Bentley Motors uvádí speciální série modelů Continental Flying Spur Arabia a Continental Flying Spur Speed Arabia určené výhradně pro milovníky britského luxusu a výkonu ze Středního východu.

Speciální série čtyřdveřového Continentalu Flying Spur jsou navrženy s ohledem na vkus a specifické požadavky trhu na Středním východě, kam zamíří celkem 50 vozů od každé verze.

Bentley Continental Flying Spur Arabia a Continental Flying Spur Speed Arabia mají pod kapotou stejně jako jejich standardní sourozenci přeplňovaný šestilitrový dvanáctiválec.

Ten v modelu Flying Spur Arabia poskytuje výkon 560 koní (411 kW) a točivý moment 650 Nm. S těmito hodnotami dosáhne Bentley maximální rychlosti 312 km/h a zrychlí z 0 na 100 km/h za 4,9 s.

Flying Spur Speed Arabia disponuje výkonem 610 koní (449 kW) a točivým momentem 750 Nm. Velký čtyřdveřový sedan je s touto silou schopen akcelerovat z 0 na 100 km/h za 4,8 s a pohybovat se maximální rychlostí 322 km/h.

Oba vozy se od standardních Continentalů odlišují díky nenápadným označením Arabia na karoserii a v interiéru. Například na předních blatnících je znak této limitované edice a po otevření dveří se objeví ochranné lišty prahů s nápisem Flying Spur Arabia. K luxusním detailům exteriéru patří i leskle chromované víčko palivové nádrže se slavným okřídleným B.

K identifikaci limitovaných modelů mohou přispět i jejich litá kola. Verze Flying Spur Arabia stojí na 14paprskových discích, zatímco výkonnější Flying Spur Speed Arabia má 20palcová a 10paprsková kola, za nimiž se mohou za příplatek ukrývat karbon-keramické brzdové kotouče.

V interiéru jsou pro dosažení maximálního komfortu cestujících instalována sedadla s odvětrávání a v opěradlech předních sedadel se ukrývají sklopné stolky a kosmetická zrcátka, ve výplních dveří jsou dekorativní chromované pásy a na podlaze luxusní koberce.

Bentley nabízí k vozům i speciální klíč, který umožňuje jízdu, ale nedovolí přístup do přihrádky v interiéru nebo zavazadlového prostoru. Tento prvek má zvýšit bezpečnost osobních věcí majitelů, využívajících parkovacích služeb hotelů a restaurací.

Fotogalerie

  • Bentley Continental Flying Spur Arabia pro Střední východ: fotka 1
  • Bentley Continental Flying Spur Arabia pro Střední východ: fotka 2


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20279 | Zobrazit seznam všech anket