B. M. Hemmes a jeho Cat 1: Jaguar na dvou kolech

B. M. Hemmes a jeho Cat 1: Jaguar na dvou kolech: titulní fotka Netradiční show bike "Cat 1" zaujme na první pohled. Hlavním motivem motorky je emblém jaguára ve skoku, které má stejnojmenná značka na kapotě svých automobilů.

Designer Barend Massow Hemmes, zakladatel návrhářské firmy Massow Design v Londýně, se rozhodl, že by se vedle navrhování a skládání interiérů mohl prosadit také v motocyklové branži. Hned jeho první „vlaštovka“ zaujme. Jedná se o show bike, kde hlavním motivem motorky je logo jaguára ve skoku.

Základem motorky je Buell S3 Thunderbolt, jehož vidlicový dvouválec o objemu 1 200 ccm disponuje výkonem 86 koní a točivý moment je 107 Nm. Další prvky stroje jsou už vyrobeny čistě pod taktovkou B. M. Hemmese. Rám se složen z ocelových trubek, podvozek tvoří přední obrácená vidlice, vzadu je motocykl po vzoru typických custom-biků bez odpružení. Dominantním prvkem je netradiční kapota, která je vyrobena ze sklolaminátu s ebenově černou barvou a perleťovým lakem.

Dalším netradičním prvkem je umístnění stupaček, které jsou v ose zadního kola. Řidič motorky Cat 1 musí na stroj zalehnout, ale přes mohutnou hlavu pantera mi není jasné, kolik toho uvidí. Je jasné, že tato 360 kg těžká „kočička“ s netradičním designem a nepohodlným posezem bude více cestovat po výstavách než po silnicích, ale i tak musíte ocenit nápaditost a jedinečnost motorky. Podle toho si ji i samotný majitel cení: 320 tis. liber (cca 10 mil. Kč) určitě zaskočí nejednoho potencionálního zájemce.

Zdroj a foto: m-cycles.com.

Fotogalerie

  • B. M. Hemmes a jeho Cat 1: Jaguar na dvou kolech: fotka 1
  • B. M. Hemmes a jeho Cat 1: Jaguar na dvou kolech: fotka 2
  • B. M. Hemmes a jeho Cat 1: Jaguar na dvou kolech: fotka 3
  • B. M. Hemmes a jeho Cat 1: Jaguar na dvou kolech: fotka 4
  • B. M. Hemmes a jeho Cat 1: Jaguar na dvou kolech: fotka 5
  • B. M. Hemmes a jeho Cat 1: Jaguar na dvou kolech: fotka 6


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
kokokokoko robert+ 12.11.2008  20:16
Ehm Tano 12.11.2008  15:19
Re: Jaguar Sleeper 12.11.2008  09:32
Jaguar Golias 12.11.2008  09:17
Vstoupit do diskuse ›


Tato značka na Moje.auto

Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20263 | Zobrazit seznam všech anket