12 aut, které byste na drifterské soutěži nečekali

12 aut, které byste na drifterské soutěži nečekali: titulní fotka Soutěže v driftu bývají takové na jedno brdo – hromada starších BMW a japonských kupé, většinou Nissanů 200SX různých generací. Když se občas objeví něco jiného, je to vítané osvěžení.

Ford Sierra kombi

Vlastně se divím, že Fordů Sierra driftuje tak málo. Svého času se Sierry a Omegy daly pořídit za stejné peníze jako BMW E30 a E36, kterých jsou drifterské soutěže plné. Nevýhodou by byly jen větší rozměry a hmotnost. Ale pár odvážlivců se našlo a jeden z nich neváhal soutěžit s kombíkem. A proč vlastně ne, Volvo 850 v cesťácích bylo přece také cool.

Volvo 245 Estate

A když jsme zmínili Volvo, nesmíme jej opomenout. Driftovat s kombíkem severské značky totiž už také někdo zkusil. Škoda jen, že ochranný rám už vám nedovolí převážet nábytek z Ikea.

Hux's Volvo 245 from CarPromos on Vimeo.

Isuzu Piazza

Na první pohled si amatér řekne „hezká Corolla“. Ano, s přimhouřenýma očima by se Piazza opravdu mohla podobat Truenu animovaného Takumiho ze seriálu Initial D. Jen možná tahle mrkačka z pera Giorgetta Giugiara vypadá o fous lépe, když se klouže dveřmi napřed.

Ford Focus RS

První Focus RS měl prý problém s přenosem točivého momentu na silnici, což si ale nechte raději potvrdit od někoho, kdo s ním opravdu jel. Ale je pravdou, že přenést 212 koní na silnici v roce 2002 nebylo nic snadného. Proto je překvapivé, že se někdo rozhodl tohle auto přihlásit na závody v přetáčivosti. Jenže když je pod kapotou vidlicový osmiválec z Mustangu a ten pohání zadní kola, tak to už není takový problém. Když se chce, všechno jde.

Dodge Charger

Alexandre Claudin si jednou usmyslel, že nejlepší nápad na světě je upravit starý uřvaný pětimetrový muscle car na přetáčivou bestii, dát mu pod kapotu motor BMW V8 a jen tak s ním driftovat v kopcích. Jo, já vím, zní to děsně bezpečně.

Ferrari 599 GTB

Italského plnokrevníka do japonské disciplíny přihlásil Federico Sceriffo, který s ním závodí ve Formula Drift America. Prý se rozhodl být trochu patriotem a závodit s italským autem. Jeho Ferrari 599 má dvojité přeplňování, hydraulickou ručku a výkon 800 koní.

Lamborghini Murcielago

Další italský exotický supersport si ale nevybral Ital. Prohání se s ním japonský drifter Daigo Saito a kompletně jej přestavěl na potřeby tohoto sportu. Mezi Toyotami a Nissany vypadá jeho italský krasavec opravdu netradičně.

Ford Transit

Agresivně jedoucí Transity známe všichni, většinou jsou bílé a bez ohledu na to, o kolik jedete rychleji, než povoluje zákon, se vám lepí na zadní nárazník a vzbuzují ve vás dojem, že jedete děsně pomalu. Tenhle Transit je ale ještě jiné kafe, pohání jej vidlicový osmiválec s výkonem 440 koní. Toho byste zdržovali doopravdy.

Toyota Prius

No, tak někdo chce driftovat s Priusem a nejspíš tam narval V8, jako do toho Transitu. Jenže chyba lávky. Hybridní ústrojí už v něm sice není, nahrazeno bylo ale technikou z Tesly, takže tohle je první gumy požírající elektromobil Prius.

Jaguar E-Type

Myslím, že řada z nás by chtěla mít doma Jaguar E-Type. I já bych rád ve stylové bekovce proplouval krajem a kochal se výhledem za doprovodu šlechetného motoru. Nick a Charlie Sewardovi také toužili po Jaguaru E-Type, ale touhou nebylo mít doma krásně zrenovovaný kus. Dali do něj totiž motor Toyota o výkonu 450 koní a spojili jej s převodovkou z desetiválcového motoru BMW M5 a stvořili smykující bestii.

Školní autobus

Říkají mu Nitro Circus a driftují s ním v USA. A já si představuju, že tahle nějak by driftoval Otto ze Simpsonů. Jen bych asi nechtěl sedět uvnitř.

Rolls-Royce Silver Shadow

Irský rodák Shane Lynch má rozhodně styl. Do disciplíny vhodné pro lehká auta se rozhodl přihlásit s mohutným symbolem britské aristokracie. Pod kapotou zůstal vidlicový osmiválec o objemu 6,7 litru. Tomu říkáme parádní driftovací náčiní!

Fotogalerie

 • 12 aut, které byste na drifterské soutěži nečekali: fotka 1
 • 12 aut, které byste na drifterské soutěži nečekali: fotka 2
 • 12 aut, které byste na drifterské soutěži nečekali: fotka 3
 • 12 aut, které byste na drifterské soutěži nečekali: fotka 4
 • 12 aut, které byste na drifterské soutěži nečekali: fotka 5
 • 12 aut, které byste na drifterské soutěži nečekali: fotka 6
 • 12 aut, které byste na drifterské soutěži nečekali: fotka 7
 • 12 aut, které byste na drifterské soutěži nečekali: fotka 8
 • 12 aut, které byste na drifterské soutěži nečekali: fotka 9
 • 12 aut, které byste na drifterské soutěži nečekali: fotka 10
 • 12 aut, které byste na drifterské soutěži nečekali: fotka 11
 • 12 aut, které byste na drifterské soutěži nečekali: fotka 12

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
EROOrieria EROOrieria 26.07.2018  08:06
EROOrieria EROOrieria 26.07.2018  01:21
DennisVione DennisVione 25.07.2018  23:02
púúpůů++++++++++++++++++++++++++++llkllk… ogtbeě=/*masyrerčžoo´=´=éll 22.07.2018  09:50
Driter plavean 20.07.2018  09:24
Vstoupit do diskuse ›