Aurora Racing Designs: BMW Alpina B6 míří i do třídy GT1

Aurora Racing Designs: BMW Alpina B6 míří i do třídy GT1: titulní fotka Pokud sledujete svět závodění FIA GT jistě vám nemusím představovat BMW řady 6, upravené pro závody v kategorii GT3.

O úpravu se postarala Alpina, v jejímž BMW Alpina B6 GT3 úspěšně závodí i náš Martin Matzke. Teď by se celý vůz měl posunout ještě o dva levely výše, tedy do královské třídy GT1.

Tedy ještě pro upřesnění – v současnosti je třída GT2 zatím u ledu, takže technicky jde o „skok“ jenom o patro výš, každopádně si zaslouží naši pozornost. Svůj záměr postavit speciál pro třídu GT1 oznámila společnost Aurora Racing Designs, čili tým který v současné době používá závodní techniku Ferrari.

Na voze nepracují žádná béčka, své dlouholeté zkušenosti by do nového auta měli vložit Nicholas Galbraith (ex-McLaren) či Andreas Puschel (ex-Alpina), takže základ vozu (B6) bude jistě v dobrých rukách. Alpina jako taková ale s projektem kromě dodávky upraveného základu nemá nic společného, ta se chce zaměřit výhradně na zákaznické projekty v sérii GT3.Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.