Audi R10 bude závodit dál

Audi R10 bude závodit dál: titulní fotka Tovární tým Audi se sice z americké série Le Mans stáhl kvůli úsporám nákladů, letos ale diváci o dieselové audiny přesto nepřijdou.

Audi si ze závodů Le Mans udělalo takovou předplacenou záležitost. Už mám pomalu problémy si vzpomenout, kdy naposledy vyhrála ve 24hodinovce jiná značka – a teď nemyslím tu za Bentleye převlečenou audinu, než právě ta z Ingolstadtu. A ačkoli můžeme namítnout, v kategorii LMP1 v drtivé většine sezon nebylo s kým soutěžit, o zjevně výhodných podmínkách pro později preferovaný přeplňovaný diesel nemluvě, určitě to ukazuje schopnosti Audi Motorsport.

Když už nebylo v Le Mans koho porážet, vstoupilo Audi i do americké série ALMS. I tam jasně dominovalo, i když v posledních dvou sezonách mu zle zatápěly o kategorii níže homologované speciály Porsche a Acura. Pro rok 2009 byly schváleny určitě restrikce pro turbodiesely, ale zároveň i pro třídu LMP2, jenže místo pozitivních očekávání napínavé sezony přišlo oznámení, že v ALMS končí jak Audi, tak Porsche.

Naprostou novinkou tak je, že se vozy Audi do Le Mans Series vrátí – ovšem tentokrát v soukromém týmu a nikoli do americké, ale evropské série. Pojedou pod hlavičkou týmu Kolles, a to v celé sérii včetně 24 hodin v Le Mans, kde se střetnou mimo jiné i s novým továrním speciálem Audi R15, jenž bude závodit pouze v Le Mans a na Sebringu. Zdá se, že se i v době krize můžeme těšit na zajímavé závodění.

Fotogalerie

  • Audi R10 bude závodit dál: fotka 1
  • Audi R10 bude závodit dál: fotka 2
  • Audi R10 bude závodit dál: fotka 3
  • Audi R10 bude závodit dál: fotka 4
  • Audi R10 bude závodit dál: fotka 5
  • Audi R10 bude závodit dál: fotka 6
  • Audi R10 bude závodit dál: fotka 7

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: AUDI %Transporter 25.01.2009  12:37
AUDI skejpa 25.01.2009  00:09
R10 TeeJay 23.01.2009  13:18
Vstoupit do diskuse ›