Mastná nádrž v Audi TT TDI

Mastná nádrž v Audi TT TDI: titulní fotka Všechno se mění. Jaguar se prodává s turbodieselem, pohonem předních kol a mříží pro odpočet DPH, nafta poráží konkurenty v okruhových dvacetičtyřhodinovkách a spousta modelů má v kolonce "druh paliva" u nejvýkonnějších motorů napsáno "nafta".

Ano, přesně ta kapalina, co tak divně páchne, pohání lodě a bagry a topí se s ní v kotlích. A protože pořádně řídit dnes stejně skoro nikdo neumí, komu by vadila trocha mastných sazích ve výfuku sportovního modelu? Vždyť to přece na rovince má takový tah odspodu…

Tak tedy došlo i na sen všech metrosexuálů a opálených playboyů. Projíždění mezi nočními kluby je nyní vyjde levněji, protože v samotné ikoně zlaté mládeže, v Audi TT, se brzy ocitne diesel. Diskotéková blondýnka na sedadle spolujezdce nic nepozná a po troše relaxačního sexu ji lze odvézt zase domů a ručka palivoměru se ani nehne.

Půjde samozřejmě o TDI, které před dvanácti lety zavedlo pod kapoty Audi 80 a golfu jako historicky první kabriolety naftu. Dvoulitr o výkonu 125 kW neurazí žádného křižovatkového samuraje, jestli to bude poslední slovo pro pumpu s tryskou, nebo už konečně dojde na Common Rail, je zatím obestřeno tajemstvím. A jaký že je důkaz? Nejmenovaný kolega vyfotil na severu Švédska prototyp bez vnějšího označení, ovšem s cedulkou „Pozor, diesel!“ na palubní desce. Na tento obrázek nemáme bohužel práva, ale sběhlí googlisté si jistě poradí.


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: Obě varianty Honza21 16.01.2008  17:04
Obě varianty byl jsem Franta 27.12.2007  14:48
(ne)smysl %infi_5 07.12.2007  14:01
nesmysl..... Paavo10 07.12.2007  12:32
Vstoupit do diskuse ›