Audi TT od ABT Sportsline: V Essenu poprvé v novém

Audi TT od ABT Sportsline: V Essenu poprvé v novém: titulní fotka Auto show v Essenu hostí velkou premiéru Audi TT. Ale ne té standardní, nýbrž v úpravě od ABT Sportsline.

ABT Sportsline představuje svůj tuningový program pro novou generaci Audi TT úplně poprvé. Je jasné, že musel vyrukovat s něčím šokujícím, zajímavým, ale v duchu vlastní filozofie nikterak přeplácaným. K tomuto účelu vytvořil příjemnou černo-červenou kombinaci laku karoserie, kterému odpovídají také dvacetipalcová kola obutá do pneumatik Continental. Především červené „olemování“ spodní části karoserie působí hodně efektně, za funkční bychom ale aerodynamické prvky neprohlásili.

Vůz se v Essenu představil s motorem, který jsme nedávno otestovali. Dvoulitrové TSI pochází z Golfu GTI Performance, v základu má 169 kW a Audi s ním dovede hezky uhánět. Tady se však podařilo výkon vyšroubovat až na 228 kW (310 koní) a točivý moment se z původních 370 N.m zvednul na 440 N.m. Kdyby bylo TT vybaveno dvouspojkovou převodovkou, budou automaticky zabírat všechna čtyři kola.

Na essenském stánku ABTu se mimo jiné objeví také Audi RS6-R Avant a Volkswagen Golf R. Doporučujeme však zavítat i ke Škodovce, která zde vystavuje závodní Fabii R5.

Fotogalerie

  • Audi TT od ABT Sportsline: V Essenu poprvé v novém: fotka 1
  • Audi TT od ABT Sportsline: V Essenu poprvé v novém: fotka 2
  • Audi TT od ABT Sportsline: V Essenu poprvé v novém: fotka 3

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.