Audi TT clubsport quattro: druhé vydání konceptu speedsteru

Audi TT clubsport quattro: druhé vydání konceptu speedsteru: titulní fotka Ingolstadtská automobilka se čtyřmi spojenými kruhy ve znaku se na letošní Wörthersee Tour připravila důkladně a vedle konceptu A3 TDI clubsport quattro zde představí druhé provedení vozu TT clubsport quattro.

Koncept Audi TT clubsport quattro se na velké rakouské tuning-show představil již vloni a letos zde automobilka odhalí jeho druhou verzi, která se svým vzhledem více přibližuje současným sériovým zástupcům řady TT.

Letošní kreace na téma speedster přijíždí v perleťovém laku Suzuka Gray a s lehkými retušemi vzhledu i techniky. Nejzásadnější změnou oproti loňskému konceptu je použití A-sloupků, které mají společně s ochrannými oblouky za sedadly ochránit posádku při převrácení vozu. Nový koncept dostal také přepracovanou příď s maskou chladiče ze sériových modelů TT. Zádi dominuje nový nárazník s difuzorem a dvojice nerezových koncovek výfukového systému.

Interiér vychází ze sériového Audi TT a jeho kožené čalounění kombinuje hlavní černou barvu s kontrastní oranžovou, která je použita na přístrojový štít, boky středového tunelu, část obložení dveří a zadní stranu sportovních sedadel. Pro značku Audi je typickým materiálem hliník, který je v interiéru použit na pedály, madla a kliky dveří, části volantu i pádla řazení.

Pod kapotou pracuje přeplňovaný zážehový čtyřválec 2.0 TFSI, poskytující výkon přes 220 kW (300 k). Síla pohonné jednotky je přenášena na všechna čtyři kola prostřednictvím dvouspojkové převodovky S tronic s možností manuálního řazení. O zastavení se postará brzdový systém převzatý z modelu TTS, jehož brzdové kotouče mají průměr vpředu 340 mm a vzadu 310 mm. Kotouče brzd jsou ukryty za devatenáctipal­covými litými koly obutými do pneumatik o rozměrech 255/35. Oproti sériovým modelům má koncept TT clubsport quattro o 66 mm širší rozchod kol.

Automobilka Audi prozatím neuvádí konečný osud této verze modelu TT, ale pro zájemce je zde jistá naděje v podobě poslední věty z tiskové zprávy, která uvádí, že produkce v malých sériích není vyloučena.

Fotogalerie

  • Audi TT clubsport quattro: druhé vydání konceptu speedsteru: fotka 1
  • Audi TT clubsport quattro: druhé vydání konceptu speedsteru: fotka 2
  • Audi TT clubsport quattro: druhé vydání konceptu speedsteru: fotka 3
  • Audi TT clubsport quattro: druhé vydání konceptu speedsteru: fotka 4
  • Audi TT clubsport quattro: druhé vydání konceptu speedsteru: fotka 5
  • Audi TT clubsport quattro: druhé vydání konceptu speedsteru: fotka 6
  • Audi TT clubsport quattro: druhé vydání konceptu speedsteru: fotka 7

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.