Audi R8 se chystá na 24 hodin Nürburgringu

Audi R8 se chystá na 24 hodin Nürburgringu: titulní fotka Na startu letošního ročníku 24 hodin Nürburgringu se postaví zástupce automobilky se čtyřmi spojenými kruhy ve znaku, který prozatím sbíral spíše prodejní úspěchy.

K letošnímu závodu 24 hodin Nüburgringu jsou přihlášeny automobily, které zde budou mít svou závodní premiéru a návštěvníci slavného podniku, tak mají jedinečnou možnost vidět je v akci. Seznam závodních strojů obsahuje speciality v podobě vozů Lexus LF-A, Gumpert Apollo s hybridním pohonem nebo Volkswagen Scirocco a také Audi R8.

Ingolstadtský supersport se na slavné trati představí v závodním provedení, které se od sériového vozu liší na první pohled díky přepracované přídi s novým nárazníkem a blatníky ve stylu konceptu Audi R8 V12 TDI. Na voze je upravena i záď, kde jsou zcela nové boky s většími nasávacími otvory, rozměrný zadní spoiler a nepřehlédnutelný difuzor.

Pohon závodního Audi R8 sice zajišťuje zážehový osmiválec, ale jeho objem je ze 4,2 l snížen na 4,0 l. Výkon se naopak zvýšil z 309 kW (420 k) na 390 kW (530 k) a stejně je tomu i u točivého momentu, který vzrostl z 430 Nm na 480 Nm.

Na voze je samozřejmě přepracován i podvozek, kde jsou použity závodní tlumiče i pružiny a také ostřejší brzdový systém. V interiéru je samozřejmě namontována ochranná klec a závodní skořepinové sedadlo vystřídalo luxusní sériová sedadla.

24 hodin Nürburgringu bude probíhat o víkendu 24.-25. května. Závodní Audi R8 pojede ve třídě SP7, což vozy s objemem motoru od 3,5 l do 4,0 l, za soukromý tým Michaela Düchtinga, jehož bude za volantem střídat Horst Saurma.

Fotogalerie

  • Audi R8 se chystá na 24 hodin Nürburgringu: fotka 1
  • Audi R8 se chystá na 24 hodin Nürburgringu: fotka 2
  • Audi R8 se chystá na 24 hodin Nürburgringu: fotka 3
  • Audi R8 se chystá na 24 hodin Nürburgringu: fotka 4
  • Audi R8 se chystá na 24 hodin Nürburgringu: fotka 5
  • Audi R8 se chystá na 24 hodin Nürburgringu: fotka 6


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.