Audi R8 LMS: evoluční verze míří na start

Audi R8 LMS: evoluční verze míří na start: titulní fotka Audi R8 LMS po úspěšném debutu v roce 2009, kdy vybojovalo tři mistrovské tituly a 76 vítězství, vstupuje do druhého roku života a divize Audi Sport připravila jeho evoluční provedení.

V letošním roce bude Audi Sport pokračovat ve své zákaznickém programu s Audi R8 LMS, které je postaveno podle regulí třídy FIA GT3. Pro letošní rok je připravena jeho evoluce, která vychází ze zkušeností nasbíraných soukromými týmy v loňské sezóně.

U Audi Sport se zaměřili na úpravy šasi a odpružení. Pozornost byla věnována i chladícímu systému, který má nyní vydržet větší zatížení a lépe pracovat při extrémních teplotách. Změny prodělala i elektronika a výfukový systém, který byl optimalizován pro závodní použití.

Vozy dodané týmům v letošním roce budou vybaveny nově vyvinutou šestistupňovou převodovkou se zjednodušenou údržbou. Díky otvoru v jejím plášti nemusí být při kontrole opotřebení komponentů demontována z vozu.

Pro majitele loňský vozů jsou připraveny modifikace, které je mají přiblížit na úroveň evolučního modelu.

Letošní produkce Audi R8 LMS je již vyprodána a Audi Sport již začalo s dodávkami vozů týmům. První dva vozy zamířili minulý týden k britskému týmu United Autosport.

Zájemci o další sérii Audi R8 LMS si budou muset počkat na konec letošního roku, kdy začnou dodávky vozů ve specifikaci pro rok 2011. Cena Audi R8 LMS je stanovena na 298.000 Euro bez daně (zhruba 7.630.000,– Kč).

Fotogalerie

  • Audi R8 LMS: evoluční verze míří na start: fotka 1
  • Audi R8 LMS: evoluční verze míří na start: fotka 2
  • Audi R8 LMS: evoluční verze míří na start: fotka 3
  • Audi R8 LMS: evoluční verze míří na start: fotka 4


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.