Audi R15 TDI: nová zbraň pro ALMS

Audi R15 TDI: nová zbraň pro ALMS: titulní fotka Audi sice oznámilo, že její současný zástupce kategorie LMP1, model R10 TDI, v seriálu ALMS končí, ale příznivci vytrvalostních závodů nemusí truchlit, v březnu se v závodě 12 hodin Sebringu představí novinka.

Dvanáctihodinovka v Sebringu pořádaná 21.března bude zahajovat letošní seriál závodů ALMS a stane se místem prvního ostrého startu nového speciálu značky Audi s označením R15 TDI. Dvojice těchto vozů v barvách Audi Sport Team Joest zde bude mít možnost navázat na úspěchy svých předchůdců.

Za volantem prvního Audi R15 TDI se budou střídat jezdci Dindo Capello (Itálie), Tom Kristensen (Dánsko) a Allan McNish (Skotsko). V druhém voze se bude střídat německé trio, které tvoří jezdci Lucas Luhr, Mike Rockenfeller a Marco Werner. Tato jezdecká sestava se za Audi Sport Team Joest účastnila i loňského závodu v Sebringu.

Audi prozatím tají podobu svého nového speciálu pro vytrvalostní závody a neuvádí ani žádné bližší technické údaje, ale ve své tiskové zprávě připomíná předchozí úspěchy na trati v Sebringu, kde od roku 1999 již osmkrát zvítězilo.

Automobilka se čtyřmi spojenými kruhy ve znaku bude vedle přípravy vozů R15 TDI spolupracovat i s týmem Kolles, který má nasazovat vozy R10 TDI v evropském seriálu vytrvalostních závodů. Čekání na letošních 24 hodin v Le Mans pak může zkrátit film o loňském ročníku.Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.