Audi R15 TDI: naftový závodník se poprvé ukázal

Audi R15 TDI: naftový závodník se poprvé ukázal: titulní fotka Začátkem února automobilka Audi ohlásila, že si na letošní sezónu připravuje nové sportovní náčiní v podobě prototypu R15 TDI pro třídu LMP1, ale jeho první fotografii vypouští do světa až nyní.

Audi R15 TDI jde na první pohled ve stopách svého úspěšného předchůdce a opět má otevřenou karoserii, ale po bližším zkoumání je jasné, že tím veškerá podoba končí.

Přídi nového speciálu již nedominuje ostrá špička jako u formulového stroje, ale je zde široký rozpláclý nos, pod nímž jsou vstupy chladícího vzduchu. Odcházející R10 TDI nepřipomínají ani hlavní světlomety, které jdou s dobou a jsou vybaveny světelnými diodami. Boky vozů jsou nyní nižší a více z nich vystupují blatníky zadních kol.

Křest ohněm podstoupí nové Audi R15 TDI na Floridě při závodě 12 hodin Sebringu pořádaném 21.března. Na start se postaví dva vozy v barvách Audi Sport Team Joest s osvědčenými posádkami, které v prvním voze tvoří mezinárodní trojice Dindo Capello (Itálie), Tom Kristensen (Dánsko) a Allan McNish (Skotsko), zatímco v druhém Audi se budou střídat němečtí jezdci Lucas Luhr, Mike Rockenfeller a Marco Werner, kteří se účastnili i loňského závodu v Sebringu.

V galerii pod článkem si můžete sami porovnat rozdíly mezi novým prozatím černým Audi R15 TDI a jeho předchůdcem R10 TDI ve válečných barvách.

Fotogalerie

  • Audi R15 TDI: naftový závodník se poprvé ukázal: fotka 1
  • Audi R15 TDI: naftový závodník se poprvé ukázal: fotka 2


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
No pánové xmatesx 10.03.2009  21:36
HDi DDhell 03.03.2009  23:46
Diesel Hardox 20.02.2009  09:56
Vstoupit do diskuse ›