Robotické Audi TTS: má se Pikes Peak začít bát?

Robotické Audi TTS: má se Pikes Peak začít bát?: titulní fotka Počítači ovládané Audi TTS rozhodně rekord Pikes Peaku z roku 2007 nepřekoná, jestli ale alespoň dojede bude to zase další skok kupředu.

Co vznikne spojením inženýrů z univerzity ve Stanfordu a automobilky Audi? Tipujete správně, nějaké neobyčejně chytré vozidlo. Dokonce tak chytré, že cílem je legendární Pikes Peak.

Závod, při kterém speciály šplhají skrze 156 zatáček do cíle ve výšce 4301 metrů asi není třeba představovat. Příští ročník bude ale hodně zajímavý – po boku vozů s řidičem uvnitř se trasu závodu pokusí co nejrychleji zdolat i Shelley, prototyp inteligentního vozu co k dojetí do cíle řidiče nepotřebuje. Shelley (odkaz na závodnici Michele Mouton) je společným projektem laboratoře VAIL(Volkswagen Group Automotive Innovation Laboratory), již zmíněného Stanfordu a počítačových odborníků ze Sun Microsystems a má za cíl ještě více prohloubit naše poznatky z oblasti autonomních dopravních prostředků.

Speciál Audi TTS asi kvůli své hmotnosti 1470 kg (zabudované počítače holt něco váží) nebude mířit na stupně vítězů ve své kategorii, určitě ale odvede velký kus vědecké práce. A když jde o vědu typu „dostaň se co nejrychleji na vrchol Pikes Peaku“ jsme jejími fanoušky i my. Ostatně, podívejte na zajímavé video ze zkoušek…myslíte že by nějaký živý řidič dokázal v poušti „vysoustružit“ přesné logo Audi stejně jako Shelley?

Fotogalerie

  • Robotické Audi TTS: má se Pikes Peak začít bát?: fotka 1
  • Robotické Audi TTS: má se Pikes Peak začít bát?: fotka 2
  • Robotické Audi TTS: má se Pikes Peak začít bát?: fotka 3
  • Robotické Audi TTS: má se Pikes Peak začít bát?: fotka 4
  • Robotické Audi TTS: má se Pikes Peak začít bát?: fotka 5
  • Robotické Audi TTS: má se Pikes Peak začít bát?: fotka 6
  • Robotické Audi TTS: má se Pikes Peak začít bát?: fotka 7

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: Videohra TeeJay 24.11.2009  09:52
Re: Videohra Jimbo 69 23.11.2009  21:04
Re: Videohra Aleš Jungmann (Auto.cz) 23.11.2009  18:02
Videohra TeeJay 23.11.2009  18:01
Vstoupit do diskuse ›