Audemars Piguet Royal Oak Offshore Jarno Trulli Chronograph

Audemars Piguet Royal Oak Offshore Jarno Trulli Chronograph: titulní fotka Výrobce luxusních hodinek Audemars Piguet, který je velmi silně spjat se světem motorismu, se rozhodl vzdát hold Jarnu Trullimu.

Pro Audemars Piguet pracovali jako ambasadoři v minulosti takové hvězdy jako Rubens Barrichello či Juan Pablo Montoya, Trulli je ale nyní trumfuje – Audemars Piguet se rozhodl na jeho počest vytvořit speciální limitovanou edici.

Jarno není v kolotoči F1 nováčkem, vždyť v monopostech krouží již od roku 1997. Jednou se mu dokonce povedlo vyhrát a jedenáctkrát stanul na stupních vítězů. Ačkoliv letos za volatem Lotusu neposbíral ani jeden bodík, za celou kariéru jich má na kontě 246. A to není zase tak málo.

Zde je ale důležité to jedno jediné vítězství – tím se totiž Jarno zařadil do extra prominentního klubu; v historii totiž závod F1 vyhrálo pouze 102 jezdců. Hlavně na něm je postavena prestiž pětiset-kusé edice Audemars Piguet Royal Oak Offshore Jarno Trulli Chronograph. Jde o chronograf (stopky) s tělem z karbonu, keramickou lunetou a titanovými doplňky. Pro lepší čitelnost jsou ručky vyvedeny v zářivě červené barvě stejně jako indexy. Průměr hodinek je 42 mm, výška 16,5 mm. Srdcem je automatický in-house strojek 3126 s 59ti kameny skládající se z 365ti částí a bijící frekvencí 3 Hz.

Rezerva chodu činí sympatických 60 hodin, závaží natahovacího mechanismu je z pravého 22-karátového zlata. Na obrázku ale vidíte, že jeho povrch je pokryt antracitovou barvou – z designérského hlediska by se zlato s šedými materiály nepěkně (poněkud kolotočářsky) přebíjelo. Ptáte se na cenu? Pak na ně nemáte…

PS: půl milionu Kč $5$

Fotogalerie

  • Audemars Piguet Royal Oak Offshore Jarno Trulli Chronograph: fotka 1
  • Audemars Piguet Royal Oak Offshore Jarno Trulli Chronograph: fotka 2
  • Audemars Piguet Royal Oak Offshore Jarno Trulli Chronograph: fotka 3
  • Audemars Piguet Royal Oak Offshore Jarno Trulli Chronograph: fotka 4

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: Nádhera King 25.10.2010  11:55
Nádhera staňa 24.10.2010  17:57
Vstoupit do diskuse ›