Aston Martin Rapide: další foto a základní informace

Aston Martin Rapide: další foto a základní informace: titulní fotka Z krásného konceptu se nám pomalu klube ještě krásnější sériový supersedan Aston Martin Rapide.

Čas plyne a tak se nezadržitelně blíží kompletní odhalení jediného ze dvou supersportovních sedanů, jenž v dohledné době zamíří ke svým zákazníkům. Aston Martin byl se svým konceptem Rapide první značkou, která dostala tenhle skvělý nápad, i přesto bylo konkurenční Porsche rychlejší a panameru už virtuálně představilo.

Ovšem už i příznivci slavné britské značky se mohou těšit na konec letošního roku, kdy by se rapide měl dostat do prodeje, respektive na září, kdy by měl debutovat na autosalonu ve Frankfurtu. Měl tak více štěstí než jeh rival od BMW, jenž byl smeten ze stolu rovnou (ještě že máme X6 a 5 GT…) a Estoque od Lamba, jenž zatím putuje k ledu.

Dost nepovedené předoboční oficiální snímky už před časem proběhly sítí, nyní je ale Aston doplnil nádherným bočním pohledem – a upřesněním základních informací. Zadní kola bude roztáčet šestilitrový motor V12 o výkonu 476 k (350 kW), jenž disponuje točivým momentem 600 Nm. Zpřažen je s automatickou převodovkou Touchtronic s možností řazení pádly pod volantem, přičemž automobilka slibuje, že bude dostatečně rychlý.

Stále také platí již dříve ohlášená zpráva, že rapide ponese visačku Made in Austria, protože jeje bude vyrábět ve svém závodě firma Magna Steyr. Hlavně, aby si tam nepopletli karoserie…

Fotogalerie

  • Aston Martin Rapide: další foto a základní informace: fotka 1
  • Aston Martin Rapide: další foto a základní informace: fotka 2
  • Aston Martin Rapide: další foto a základní informace: fotka 3
  • Aston Martin Rapide: další foto a základní informace: fotka 4
  • Aston Martin Rapide: další foto a základní informace: fotka 5
  • Aston Martin Rapide: další foto a základní informace: fotka 6
  • Aston Martin Rapide: další foto a základní informace: fotka 7
  • Aston Martin Rapide: další foto a základní informace: fotka 8
  • Aston Martin Rapide: další foto a základní informace: fotka 9

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: A pak že to nejde oz 22.05.2009  20:53
A pak že to nejde %Petr B. 19.04.2009  22:31
Pekný Aspean 16.04.2009  09:31
Vstoupit do diskuse ›