Aston Martin Vantage GT2: Plná nádrž alkoholu

Aston Martin Vantage GT2: Plná nádrž alkoholu: titulní fotka Britové kompletují svou sestavu závodních vozů kategorie GT.

Automobilka Aston Martin zveřejnila podobu připravovaného speciálu Vantage GT2, který vychází z modelu V8 Vantage. Sportovní oddělení připravuje vůz, který bude schopen spalovat nejen závodní palivo, ale pokud to pravidla dovolí, tým může do nádrže natankovat také směs etanolu s benzinem E85. Nejedná se však o první okruhový vůz, který zažene žízeň alternativním palivem – divize Aston Martin Racing přestavěla na E85 i „standardní“ DBRS9.

Nový Vantage GT2 doplní stávající závodní vozy DBR9 (kategorie GT1), DBRS9 (třída GT3) a Vantage N24 (skupina GT4), takže Aston Martin se stane jediným výrobcem, který bude mít zastoupení ve všech kategoriích. „Díky zkušenostem s DBRS9 jsme snadno zvládli výrobu verze, která je schopná jezdit na bioetanol,“ řekl Robin Brundle, výkonný ředitel Aston Martin Racing. „Můžeme se tak zapojit také do seriálů, ve kterých stoupá obliba tohoto zeleného paliva, kupříkladu Americké série Le Mans.“

Fotogalerie

  • Aston Martin Vantage GT2: Plná nádrž alkoholu: fotka 1

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
YouTube videa s Astonem Jirka12 08.01.2008  11:24
ou hanis 07.01.2008  17:01
Vstoupit do diskuse ›


Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20263 | Zobrazit seznam všech anket