Šok: Logo Aston Martinu ponese miniauto od Toyoty!
Jestli je dneska 1. dubna? Ne, není. Tohle opravdu není žertík, Aston připravuje rebadgeovanou Toyotu iQ.
Což o to, Toyota iQ je rozhodně stylové miniauto, zacílené spíše na Mini Cooper než na Chevrolet Spark, ale dovedli byste si ho i přesto představit v portfoliu nějaké sportovní značky? Pokud ne, zvykejte si, protože zdánlivě nemožné se stalo skutečností.
Britský výrobce sportovních vozů OFICIÁLNĚ (takže žádná novinářská kachna) oznámil, že ve spolupráci s Toyotou vyvíjí vůz Cygnet (labuťátko), neboli jinak řečeno, na Toyotě iQ se chystá pár drobných stylistických změn v duchu značky Aston Martin, jak ostatně můžete vidět na prvním oficiálním snímku.
Myslíte si, že už v Gaydonu zkoumají, jak do iQ nacpat alespoň dvoulitrový motor a pořádné brzdy? Tak z toho nic nebude, Aston hodá těžit z „kompaktní velikosti a nízkých emisí CO2“, což nezní jako je finišují práce na konkurentu Mini Cooperu S JCW. Vůz bude údajně nabízen výhradně stávajícím majitelům astonů jako třetí, čtvrté nebo páté auto do rodiny. Cena rozhodně nebude lidová, mluví se o tom, že bude atakovat hranici 600 0000 korun, ovšem že by si autíčko nenašlo své příznivce se nebojíme.
Ovšem ještě větší efekt než pro AM bude mít tohle spojenectví pro Toyotu. Pokud někdo modelu iQ prorokoval, že se jeho image nebude moci měřit s Mini Cooperem, dost možná bude muset změnit názor.
TIP: Jak by vypadal Aston martin Cygnet, kdyby se toho v Gaydonu nebáli?
Fotogalerie
Diskuse k článku
Poslední příspěvky:
Autor | Datum a čas | |
---|---|---|
Re: Možná je to jinak | %Petr B. | 08.07.2009 15:47 |
Re: Možná je to jinak | %Petr B. | 08.07.2009 15:46 |
Možná je to jinak | JVlasy | 07.07.2009 00:31 |
Re: aston | %Petr B. | 06.07.2009 18:06 |
aston | Johnny_P | 01.07.2009 11:00 |
neni mozny | Honza.V8 | 01.07.2009 08:14 |
svet se zblaznil, drzte se | Hrubis | 30.06.2009 17:45 |
Chyba v textu | Tomáš Rendl | 30.06.2009 14:36 |
Vstoupit do diskuse › |