Aston Martin Rapide: ostré nasazení do 24hodin Nürburgringu

Aston Martin Rapide: ostré nasazení do 24hodin Nürburgringu: titulní fotka Čtyřdveřový Aston Martin Rapide si asi většina z nás jednoduše představí v ulicích Monaka, případně ještě na zakroucených alpských silničkách, ale na ostré závodní nasazení by jej asi tipoval jen málokdo, a přece...

Britská automobilka nasadí Aston Martin Rapide do 24hodinového závodu na Nürburgringu, který se pojede 15. a 16. května letošního roku. Tento krok má dokázat, že Rapide není pouze velmi dynamicky vypadajícím luxusním vozem s výkonným motorem, ale že se stále jedná i o automobil schopný ostré sportovní jízdy.

Závodní Aston Martin Rapide se příliš nevzdálí od specifikací provedení pro silniční provoz. Hlavní změny představuje odstranění interiéru pro snížení hmotnosti, montáž ochranné klece a hasícího systému pro zvýšení bezpečnosti, nové nastavení podvozku a použití hladkých závodních pneumatik.

Jen pro pořádek si připomeňme, že pod kapotou Rapide je motor V12 o objemu 5,9 l, disponující výkonem 477 koní (350 kW) při 6000 min-1 a točivým momentem 600 Nm při 5000 otáčkách. Zkombinován je se šestistupňovou automatickou převodovkou Touchtronic 2, která je umístěna u zadní nápravy, takže Rapide má jako ostatní Astony uspořádání transaxle (s karbonovým kardanem). Z 0 na 100 km/h Rapide zrychlí za 5,3 s a zvládne maximálku lehce přes 300 km/h.

Posádku Aston Martinu Rapide při 24hodinovém závodě na Nürburgringu budou tvořit inženýři z vedení automobilky, které sídli v Gaydonu ve Warwickshire v Anglii.

Vedle čtyřdveřového Rapide vyšle Aston Martin, stejně jako v loňském roce, na Nürburgring i model V12 Vantage. I toto kupé bude jen mírně upraveno, aby splňovalo bezpečnostní předpisy pro použití na závodní dráze.

Fotogalerie

  • Aston Martin Rapide: ostré nasazení do 24hodin Nürburgringu: fotka 1
  • Aston Martin Rapide: ostré nasazení do 24hodin Nürburgringu: fotka 2
  • Aston Martin Rapide: ostré nasazení do 24hodin Nürburgringu: fotka 3
  • Aston Martin Rapide: ostré nasazení do 24hodin Nürburgringu: fotka 4
  • Aston Martin Rapide: ostré nasazení do 24hodin Nürburgringu: fotka 5
  • Aston Martin Rapide: ostré nasazení do 24hodin Nürburgringu: fotka 6
  • Aston Martin Rapide: ostré nasazení do 24hodin Nürburgringu: fotka 7


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.