Aston Martin DBR9 přijíždí ve slavných barvách Gulf

Aston Martin DBR9 přijíždí ve slavných barvách Gulf: titulní fotka Hvězda třídy GT1 a loňský vítěz své kategorie v Le Mans, Aston Martin DBR9, dostal nové barvy, které zvyšují tepovou frekvenci většině fanoušků vytrvalostních závodů.

Britská automobilka Aston Martin je po svém osamostatnění od Fordu jako utržená z řetězu. Když nepředstavuje nový sériový model, tak se chlubí výkonným konceptem nebo oznámí, že připravuje nový závodní stroj, a když už si všichni myslí, že bude na chvilku klid, tak předvede nové barvy svých závodních strojů pro třídu GT1.

Čtyřicet let poté co se na trati v Le Mans objevily vozy v modré barvě s oranžovým pruhem, propagující společnost Gulf, se v tomto válečném malování představují závodní Aston Martiny DBR9. Britové odložili svou tradiční závodní zelenou a chystají se v letošní sezóně prohánět žluté Corvetty v legendárních barvách olejářského koncernu.

Podívejme se, ale trochu do historie. První modro-oranžové vozy vyrazily na trať Le Mans v roce 1967 a byli jimi dva stroje Mirage M1, ale ty se zde příliš neproslavily, protože pro poruchu motoru ani jeden nedojel. V následujícím roce je všechno jinak a z vozů v barvách společnosti Gulf se stává legenda díky Fordu GT40, za jehož volantem se na Le Mans střídali jezdci Pedro Rodriguez a Lucien Bianchi. Ford GT40 si v barvách Gulf své vítězství v Le Mans zopakoval i v roce 1969.

Na začátku sedmdesátých let se v Le Mans proháněly v barvách společnosti Gulf slavná Porsche 917 a po nich následovaly vozy se značkou Mirage. V osmdesátých letech si Gulf udělal přestávku a vrátil se v letech devadesátých na voze Kremer K8. V letech 1995 až 1997 se na Le Mans v barvách společnosti proháněly McLareny F1 GTR a zatím posledním významným nositelem slavného válečného malování bylo Audi R8.

Fotogalerie

  • Aston Martin DBR9 přijíždí ve slavných barvách Gulf: fotka 1
  • Aston Martin DBR9 přijíždí ve slavných barvách Gulf: fotka 2


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
:-) marek. 13.01.2008  13:46
DBR9 marek. 13.01.2008  13:45
Re: Aston delph 12.01.2008  14:32
Aston Trodos 11.01.2008  09:43
Vstoupit do diskuse ›