Aston Martin DB9 GT má 547 koní a ukáže se v Goodwoodu

Aston Martin DB9 GT má 547 koní a ukáže se v Goodwoodu: titulní fotka Festival rychlosti v Goodwoodu otevře své brány již zítra. Mimo jiné se zde ukáže i jeden výjimečný Aston Martin.

Jmenuje se DB9 GT a podle oficiálních informací má jít o „nejpřesvědčivější produkční DB vůbec“. Představit si pod tím můžeme cokoliv, v každém případě se ale jedná o řádně vyšperkované gran turismo pro letošní Festival rychlosti v Goodwoodu. Ten startuje již zítra, tedy ve čtvrtek 25. června.

Koupě vozu Aston Martin je silně individuální záležitost a v podstatě není moc šancí, aby se vedle sebe našly dva naprosto identické exempláře. S DB9 GT je to ale jiné – karoserie je vyvedena v šedém odstínu ve stylu DB5 Jamese Bonda a stojí na exkluzivních dvacetipalcových kolech s pneumatikami Pirelli P Zero ZR 20.

Standardní vybavení zahrnuje například karbon-keramické brzdy s šestipístkovými třmeny vpředu a čtyřpístkovými vzadu, adaptivní odpružení nastavitelné ve třech stupních, a spoustou znáčků s magickou zkratkou GT. Převodovka změny neprodělala, stále se tedy jedná o šestistupňový automat Touchtronic II.

Stejně jako ve standardním DB9 pracuje pod kapotou vidlicový dvanáctiválec AM11 o objemu 5.935 kubických centimetrů, doznal však zvýšení výkonu z 517 na 547 koní v 6.750 otáčkách za minutu. Točivý moment 620 N.m v 5.500 otáčkách za minutu zůstal zachován, lehký výkonové doping se však postaral o akceleraci z 0–100 km/h za 4,5 sekundy. DB9 GT je tedy na stovce o desetinu sekundy rychleji a v kombinovaném cyklu by si mělo říci o 14,3 l/100 km.

Aston Martin DB9 GT je již nyní nabízen na všech trzích. Podle oficiálních informací bude k dispozici jako kupé i kabriolet s označením Volante, cena ale rozhodně není malá. V Německu startuje na 187.900 eurech, což je v přepočtu zhruba 5,85 milionu korun.

Fotogalerie

  • Aston Martin DB9 GT má 547 koní a ukáže se v Goodwoodu: fotka 1
  • Aston Martin DB9 GT má 547 koní a ukáže se v Goodwoodu: fotka 2
  • Aston Martin DB9 GT má 547 koní a ukáže se v Goodwoodu: fotka 3
  • Aston Martin DB9 GT má 547 koní a ukáže se v Goodwoodu: fotka 4
  • Aston Martin DB9 GT má 547 koní a ukáže se v Goodwoodu: fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.