Aston Martin AM-RB 001: Nový hypersport bude vyvinut s Red Bullem

Aston Martin AM-RB 001: Nový hypersport bude vyvinut s Red Bullem: titulní fotka Na novém hypersportu britské značky budou pracovat dvě slavná jména – šéfdesignér Aston Martinu Marek Reichman a geniální konstruktér Adrian Newey.

Už během loňského léta se spekulovalo o tom, že Aston Martin bude spolupracovat s techniky stáje Formule 1 Red Bull Racing na vývoji extrémního automobily. Tyto zprávy se nyní potvrzují, Aston Martin oficiálně potvrzuje spolupráci s Red Bullem na hypersportu.

Hypersport s interním označením AM-RB 001 má být zajímavou kombinací toho nejlepšího od obou partnerů. Zatímco Red Bull dodá technické znalosti ze světa Formule 1, Aston Martin nabídne svůj typický design.

Na tvarech extrémního vozu budou pracovat dvě slavná jména. O atraktivitu křivek se postará šéfdesignér Marek Reichman, jehož nápady pro co nejlepší aerodynamiku optimalizuje technický ředitel Red Bull Racing Adrian Newey, který patří mezi nejlepší konstruktéry historie Formule 1.

„Jelikož nejsme omezováni předpisy Formule 1, máme jedinečnou možnost vytvořit auto v té nejefektivnější formě, které bude reprezentovat dokonalou fúzi umění a techniky,“ říká k oznámené spolupráci Marek Reichman, který na postu hlavního designéra Aston Martinu pracuje již od roku 2005.

Pro Adriana Neweyho je pak práce na novém hypersportu splněným snem. „Od šesti let jsem měl v mém životě dva cíle – zapojit se do navrhování závodních aut a zapojit se do návrhu superauta. Zatímco první snaha dodnes tvoří moji kariéru, druhá vždy prošuměla okolo a v průběhu let znamenala jen mnoho skic a čmáranic,“ prohlašuje konstruktér, který v F1 působí skoro 30 let.

Oznámené partnerství budou Aston Martin a Red Bull Racing propagovat už v průběhu letošní sezony Formule 1. Na monopostech Red Bullu se totiž objeví logo britské automobilky z Gaydonu.

Aston Martin se do F1 vrací po dlouhých 56 letech, v letech 1959 a 1960 v této disciplíně nasazoval monoposty DBR4 a DBR5. Jejich výsledky ale byly žalostné, a tak se značky z disciplíny stáhla. Místo toho se dlouhá léta angažuje v okruhových sériích se svými upravenými auty.

Fotogalerie

  • Aston Martin AM-RB 001: Nový hypersport bude vyvinut s Red Bullem: fotka 1

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.