ASI Green: první značka pro "zelený tuning"

ASI Green: první značka pro Už je tady to, co se dalo očekávat - tuningový svět zaměřuje svou pozornost na hybridní auta, která bude upravovat více, než jen pomocí plastů. Průkopníkem se stane asi japonská firma ASI.

Zatímco pro nás v Evropě jsou hybridní auta ještě těžkou exotikou a ani v Americe, která jejich boom spustila, jsou relativně okrajovou záležitostí, v Japonsku vypukla skutečná hybridní horečka. Letos se tam výrazně upravily předpisy a výsledkem je, že v první trojce nejprodávanějších aut jsou letos dva hybridy – Toyota Prius a Honda Insight. A tuhle situaci tuningové firmy nemohou přehlížet.

Už jsme informovali o několika firmách, které se pustily do úprav hybridů, zatím šlo však spíš o styling než tuning, v drtivě většině případů modifikace zahrnovaly aerokit a velká kola. Nejkomplexnější úpravu představil zatím asi Mugen u insightu, ale ani to není žádná hitparáda.

Teď ovšem společnost ASI oznámila, že zakládá novou značku ASI GREEN, která se bude specializovat právě na hybridy, případně další ekologicky šetrná auta. A předem slibuje, že se neomezí jen na bodykity, kovaná kola, sportovní podvozky a modifikace interiérů, ale v rámci možností se podívá i do řídicích jednotek hybridních ústrojí. Prvním upraveným autem od ASI GREEN bude Toyota Prius, zatím je ale celý projekt ve fázi analyzování možností úprav, na první ostře vytuněný hybrid si tedy asi budeme muset ještě nějaký čas počkat.

TIP: Toyota Prius a Honda Insight: optický tuning Kenstyle

TIP: Hybridní válka: Toyota upravuje nový Prius

TIP: Mugen Honda Insight: ještě zelenější ekoauto

TIP: Honda Insight: proklatě nízko díky Exclusive Zeus

TIP: Toyota Prius: Tommy Kaira nabízí agresivní vzhled

Fotogalerie

  • ASI Green: první značka pro
  • ASI Green: první značka pro

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
ASI ne TeeJay 27.10.2009  08:31
Vstoupit do diskuse ›