Arrow Smart-Kart: Chytrá elektrická kára pro děti

Arrow Smart-Kart: Chytrá elektrická kára pro děti: titulní fotka Ratolest je třeba vychovávat k lásce k motorismu od útlého věku. Nejlepším způsobem, jak toho dosáhnout, je už dlouhá léta motokára. Ale pozor, ne každá má spalovací motor!

Actev Motors sídlí v kalifornském Silicon Valley a vede je Tony Fadell. Překvapivě nevyvinuli elektromobil pro dospělé cestující, jak by se na firmu odsud slušelo a patřilo. Udělali radost dětičkám od pěti do devíti let a postavili bzučící káru. Na závodění to není, zvládá maximálně 19 km/h, ale ratolesti si užijí, tedy alespoň ty v Severní Americe.

Dostala název Arrow Smart-Kart. Proč šíp, to je jasné, i když rychlostí nevyniká, marketing je zkrátka marketing. Ale není pojem „chytrá“ nějak nadnesený? Ani ne, tohle vozítko má totiž zabudovanou wi-fi a GPS. Rodiče se tak o své dětičky nemusejí obávat, protože prostřednictvím mobilní aplikace mají o jejich pohybu jasno. Software funguje pod iOS i Androidem, jen Windows jsou out. I když pochopitelně není radno je někam mimo nějakého dopravního hřiště pouštět samotné…

Mobilem můžou snížit maximálku, ale pozor, kára má fotobuňku detekující překážky a v případě nebezpečí kolize umí sama zabrzdit, děcko si tak neublíží a ani nezraní nikoho jiného. Odnesou ji v rukou, váží jen 33 kg a nejde o žádnou levnou čínskou plastovku, ale vozítko s poctivým ocelovým rámem. Pohání jej dva elektromotory, každý s výkonem 250 W. To úplně stačí, ne?

Je tahle legrace levná? Základ sice stojí tisíc dolarů (23.800 korun), ale určitě si kdekdo připlatí 150 dolarů (3.600 Kč) za dvojitou lithium-iontovou baterii a stejnou částku za bodykit ve stylu monopostu formule 1. Ten vypadá dobře, v základu totiž zájemce dostane opravdu jen sestavený rám se sedačkou, volantem, pedály, motory a akumulátorem, nic víc. Rychlonabíječka stojí padesátku, tedy 1.200 korun a stejnou částku zaplatíte i za drift kit, obaly na gumy, které sníží tření. Když se dítě naučí káru ovládat, pak může jezdit bokem. Paráda!

To jsme na nějakých 33.400 korunách, málo to není, čínské mopedy pro dospělé za to můžete mít u nás dva. Pilot či pilotka z káry navíc za chvíli vyroste, pokud jich nemá rodina víc, takže žádná dlouhodobá investice. Ale na druhou stranu, proč ne? Dodávky Američanům a Kanaďanům začnou v létě, dopravu mají zdarma. Dovoz do Evropy asi nebude problém, stačí zavolat, ale otázkou je výsledná cena…

Fotogalerie

  • Arrow Smart-Kart: Chytrá elektrická kára pro děti: fotka 1
  • Arrow Smart-Kart: Chytrá elektrická kára pro děti: fotka 2
  • Arrow Smart-Kart: Chytrá elektrická kára pro děti: fotka 3
  • Arrow Smart-Kart: Chytrá elektrická kára pro děti: fotka 4
  • Arrow Smart-Kart: Chytrá elektrická kára pro děti: fotka 5
  • Arrow Smart-Kart: Chytrá elektrická kára pro děti: fotka 6
  • Arrow Smart-Kart: Chytrá elektrická kára pro děti: fotka 7

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.