Arash AF-8: nový supersport z britských ostrovů

Arash AF-8: nový supersport z britských ostrovů: titulní fotka Velká Británie je zemí, kde se výrobcům sportovních a supersportovních automobilů poměrně dobře daří realizovat jejich záměry. Jedním z nich je i Arash Farboud.

Jeho první automobil nesl jméno Farboud GT. Karoserie tohoto vozu vynikala bílým lakem a její křivky nenechávaly nikoho na pochybách, že designérovou inspirací bylo Porsche 911 GT1, které je zatím posledním strojem německé automobilky, který dokončil jako absolutní vítěz závod 24 hodin Le Mans.

Arash Farboud je poněkud přelétavý a v roce 2006 opustil společnost, která se honosila jeho příjmením, aby si založil novou firmu, pojmenovanou Arash Cars. Ta se zabývá vývojem supersportu nazvaného AF-10, který má mít před zadní nápravou uložen sedmilitrový osmiválec, pocházející z portfolia společnosti General Motors, poskytující výkon 404 kW (550 k) při 6000 ot/min. Tento stroj má být hotov do konce letošního roku.

Ještě před dokončením modelu AF-10 se společnost rozhodla oznámit, že na rok 2010 připravuje další supersport pojmenovaný AF-8, který má být menší než jeho starší sourozenec a má být vozem vhodným pro každodenní provoz.

Před zadní nápravou vozu bude uložen stejný osmiválec jako u modelu AF-10. Síla této pohonné jednotky bude na kola přenášena prostřednictvím šestistupňové převodovky Grazianno Transmissioni. Arash AF-8 by měl dosahovat zrychlení z 0 na 96 km/h za 3,4 s a maximální rychlosti se má pohybovat okolo 326 km/h.

Na konstrukci šasi i karoserie budou ve velké míře využity materiály z uhlíkových vláken. Společnost předpokládá roční produkci od 25 do 50 vozů, jejichž cena bude stanovena na 120.000 britských liber (zhruba 4.165.000,– Kč).

Fotogalerie

  • Arash AF-8: nový supersport z britských ostrovů: fotka 1
  • Arash AF-8: nový supersport z britských ostrovů: fotka 2
  • Arash AF-8: nový supersport z britských ostrovů: fotka 3
  • Arash AF-8: nový supersport z britských ostrovů: fotka 4
  • Arash AF-8: nový supersport z britských ostrovů: fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.