Aprilia SXV 550 opět vítězí na Pikes Peak

Aprilia SXV 550 opět vítězí na Pikes Peak: titulní fotka Davey Durelle v sedle Aprilie SXV 550 druhý rok po sobě vyhrál nejznámější světový závod do vrchu v horách Colorada. Navíc italský jezdec, Giuliano Covezzi, také na SXV, dojel na čtvrtém místě a získal titul "Rookie of the Year". (+ 2x video!)

Pozn.: Následující text je z tiskové zprávy.

Aprilia SXV 550, dvouválcový supermotard, který způsobil převrat v off-road segment, porazil veškerou konkurenci v tomto legendárním závodu již druhý rok po sobě. S Američanem Davey Durellem za řidítky – který také vyhrál v roce 2008 v sedle dvouválce z Noale – se Aprilia SXV 550 opět ukázala jako nepřekonatelná dokonce i pro větší motory a stroje z vyšších tříd. Historické druhé vítězství Aprilie bylo potvrzeno navíc i čtvrtým místem druhého jezdce Aprilia, itala Giuliana Covezziho ve třídě do 750cc, což mu vyneslo titul "Rookie of the Year " vydaný organizátory závodu Pikes Peak International Hill Climb. Celý letošní úspěch ještě korunoval Landers Seviers šestým místem ve třídě Supermoto na Aprilia RXV 4.5.

„Byli jsme si jisti našimi šancemi, povzbuzeni již loňským mimořádným úspěchem Daveye a nebyli jsme zklamáni,“ řekl Rick Panettieri, brand manažer Aprilia společnosti Piaggio USA. „Díky tomuto úspěchu,druhému v řadě, získala Aprilia SXV pověst etalónu pro všechny ostatní značky, s jeho revolučním a silným dvouválcem a vynikajícím podvozkem“.

Tyto tři mimořádné úspěchy Aprilia znovu potvrdily převahu v jednom nejtvrdších a nejzajímavějších závodů ve světě. Pikes Peak klade bezkonkurenční nároky na stroje i jezdce. Výškový rozdíl téměř 1500 m (z 2835 do více než 4300) a 20 kilometrů délky, pevný i nezpěvněný povrch trati a cíl na jedné z nejvyšších hor USA, celkem 156 zatáček po okrajích do propastí jsou zakončeny jízdou mezi oblaky.

Legendární závod přezdívaný také „Race to the Clouds“ se jede každým rokem uprostřed léta v Coloradu a je velkou oslavou motorismu. Nyní, již 87. ročník představuje jeden z nejstarších světových závodů pro všechny možné druhy vozidel, které se účastní: rallye automobily a 4×4 off roady s více než 1000 koňských sil a nákladní automobily s téměř 3000k, motorky, čtyřkolky a sidekáry, poháněné extrémně vyladěnémi motory. Více info o kategorii aut jsme přinesli v dřívějším článku.

Video

Video z přilby Giuliana Covezziho, který ve třídě do 750 ccm dojel na 4. místě, což mu vyneslo titul „Rookie of the Year “.