Američané drží při životě Land Rover Defender. Dali jí osmiválec z Corvette

Američané drží při životě Land Rover Defender. Dali jí osmiválec z Corvette: titulní fotka Že se Land Rover Defender už nevyrábí? A že se poslední kusy limitované edice s V8 vyprodaly? Nevadí, jedna americká firma má řešení.

Už je to nějakou dobu, co jsme naposledy slyšeli o počinech firmy East Coast Defender. Společnost se nyní jmenuje vznešeněji E. C. D. Automotive Design. Ale na svůj hlavní job, tedy úpravy ikonického britského off-roadu, naštěstí nezapomněla. A nejnovější Project Evolution je dost povedený.

Jako základ posloužil delší Land Rover Defender 110, který zvenku zdrsněl díky bodykitu od firmy Kahn. Do širších blatníků se nyní lépe vejdou dvacetipalcová kola s pneumatikami do těžkého terénu. Celé auto je lakováno hlubokým odstínem černé barvy (včetně kol nebo přídavných rámů), která Defenderu vážně moc sluší.

Land Rover Defender Honey Badger má osmiválec z Chevroletu Corvette

Uvnitř už to tak černé není. Část koženého čalounění je sice také v této barvě, ale doplňuje jí i druhá v krémovém odstínu. Kromě toho byl také starý Defík doplněn moderními technologiemi včetně infotainmentu s dotykovou obrazovkou, bezdrátovým dobíjením telefonu a audiosystémem od JL Audio. Už minulé Defendery od East Coast Defender byly kvalitně upravené, ale nový počin opět posunul laťku výš.

A nakonec jsme si nechali informaci o tom, co najdete pod kapotou. Jak jistě víte, poslední Defendery se loučily s motorem V8 pod kapotou, ale ty už jsou dávno vyprodané. Jenže v USA mají osmiválců dost, a tak E. C. D. sáhlo po motoru LS od GM.

Konkrétně v tomto Defenderu je motor LS3 s výkonem 430 koní, který dobře znají majitelé Chevroletu Corvette. Zní krásně a to ještě dostal výfuk Borla. Takže pokud stále máte nutkání pořídit si tuhle britskou ikonu, v E. C. D. vám rádi vyjdou vstříc.

Je libo osmiválcový Defender? Tenhle sází na klasický styl

Fotogalerie

  • Američané drží při životě Land Rover Defender. Dali jí osmiválec z Corvette: fotka 1
  • Američané drží při životě Land Rover Defender. Dali jí osmiválec z Corvette: fotka 2
  • Američané drží při životě Land Rover Defender. Dali jí osmiválec z Corvette: fotka 3
  • Američané drží při životě Land Rover Defender. Dali jí osmiválec z Corvette: fotka 4
  • Američané drží při životě Land Rover Defender. Dali jí osmiválec z Corvette: fotka 5
  • Američané drží při životě Land Rover Defender. Dali jí osmiválec z Corvette: fotka 6
  • Američané drží při životě Land Rover Defender. Dali jí osmiválec z Corvette: fotka 7


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.