Bentley Continental GT by Amari Design

Bentley Continental GT by Amari Design: titulní fotka Dnes vás opět zveme do světa klasického tuningu, na řadě je Bentley v úpravě od Amari Designu.

Začněme exteriérem. Tuner se jej rozhodl vylepšit novým předním nárazníkem s výraznějším lízátkem, novou kapotou, bočními průduchy vzduchu, novým výfukem s nerezovými koncovkami nebo třeba sportovně vypadajícím difuzorem.

Kola z lehkých slitin Amari Design AD1 jsou třídílná a kovaná, Amari však k nim nezveřejnil žádné podrobnosti. Z obrázků je ale dobře vidět jejich výrazné vyklenutí směrem dovnitř, to by mohlo v reálu vypadat opravdu pěkně. Ve výrobě je prý dalšá čtveřice kol, takže si klienti budou moci vybrat opravdu podle chuti.

Zatímco předfaceliftový Contík GT dostane ze svého motoru W12 o objemu 6,0 litrů výkon 560 koní a točivý moment 650 Nm, Amari díky přeplňování hybridním kompresorem z dvanáctiválce vydoloval dokonce o 200 koní více, tedy 760 hřebců. Může za to samozřejmě i již zmíněný nový výfuk a následné přeprogramování řídící jednotky. V interiéru pak najdeme téměř všude karbon, je z něho například palubní deska, obložení dveří či volantu nebo řada dalších doplňků.

Fotogalerie

  • Bentley Continental GT by Amari Design: fotka 1
  • Bentley Continental GT by Amari Design: fotka 2
  • Bentley Continental GT by Amari Design: fotka 3

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.