Alvis: britská klasika se vrací

Alvis: britská klasika se vrací: titulní fotka Alvis, jedna ze slavných automobilových značek třicátých let, se připravuje na návrat. Za ním stojí společnosti Red Triangle, která posledních čtyřicet let zajišťuje dodávky náhradních dílů, údržbu i kompletní restaurování vozů Alvis.

Britská automobilka Alvis s červeným trojúhelníkem ve znaku představila první model v roce 1920 a poslední sériové automobily byly vyrobeny v srpnu roku 1967. V roce 1968 založili bývalí zaměstnanci společnost Red Triangle, která měla zajišťovat servis vozů Alvis.

Red Triangle, jehož jméno je odvozeno přímo od loga automobilky Alvis, se za posledních čtyřicet let stal správcem odkazu britské značky a především původní výrobní dokumentace jejích modelů. Podle nich jsou vyráběny originální náhradní díly a restaurovány vozy pro zákazníky. Ještě dnes pracuje pro Red Triangle technik, který se podílel na výrobě posledních 100 motorů pro model TF21 v šedesátých letech. Ten v současnosti pomáhá s výcvikem nových mechaniků.

Red Triangle díky právnímu převodu vytvořil novou společnost s označením The Alvis Car Company Limited. Alan Stote, který je majitelem společnosti Red Triangle posledních 16 let a stojí i za vznikem nové značky, chce nyní dále rozšiřovat výrobu náhradních dílů pro klasické vozy, poskytovat pomoc při dohledávání historie jednotlivých automobilů a spustit kusovou výrobu vybraných původních modelů. Podle jeho slov má firma poskytovat technickou podporu všem majitelům vozů značky Alvis po celém světě.

V případě výroby nových vozů podle původní dokumentace zatím nebylo rozhodnuto, které modely by se mohly dostat zpět na silnice, ale je pravděpodobné, že se bude jednat o reinkarnaci posledních typů z šedesátých let.

O vzniku, historii, nabídce modelů i konci této britské značky se více dozvíte v prvním a druhém díle článku: Alvis – ve znamení trojúhelníku.


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20263 | Zobrazit seznam všech anket