Alpina se vrací na závodní okruhy

Alpina se vrací na závodní okruhy: titulní fotka Zřejmě nejslavnější úpravce značky BMW se po delší pauze vrací na závodní okruhy, aby znovu získal respekt.

Alpina jak ji známe teď není přesně tou Alpinou, jakou byla dříve. Zatímco v současnosti se specializuje výhradně na důkladné úpravy bavoráků, před lety s nimi dokonce i závodila. Připomínám, že vyhrála závod 24 hodin ve Spa a čtyřiadvaceti­hodinovku na Nürburgringu, ale získala také tři tituly v evropském šampionátu cestovních vozů. A teď má v plánu pokusit se o něco podobného i v současnosti, přestože to zdaleka nebude tak snadné, jako dříve.

V příštím roce totiž Alpina vstoupí do evropského šamiponátu vozů kategorie GT3, kde je to v současnosti přeplněno vozy Ferrari, Porsche a Aston Martin, a to se závodním speciálem B6. Krom účasti v celém podniku bychom ale B6 GT3 měli vídat i na řadě speciálních vytrvalostních závodů.

Model B6 GT3 vznikl úpravou kupé B6 S, které zase vzniklo modifikací šestkového kupé od BMW. Pohání ho přeplňovaný osmiválec 4,4 l o výkonu kolem 530 koní (390 kW). Dobrou zprávou pro závodůchtivých je, že vůz B6 GT3 nezůstane vyhrazen pouze továrnímu týmu Alpiny, ale bude k dispozici též pro zájemce z řad soukromých soutěžních týmů.

Fotogalerie

  • Alpina se vrací na závodní okruhy: fotka 1


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
nmjkjhgg "neregistrovaný" 07.05.2008  13:25
Vstoupit do diskuse ›