Alpina B6 GT3: návrat na závodní dráhy

Alpina B6 GT3: návrat na závodní dráhy: titulní fotka Dvorní úpravce vozů značky BMW, který má na domácí půdě statut samostatného výrobce automobilů se po dvaceti letech vrací na závodní dráhu.

Začátky závodní historie této značky sahají až do šedesátých let, kdy za volanty vozů BMW upravených Alpinou usedali jezdci jako Derek Bell, Harald Ertl, James Hunt, Jacky Ickx, Niki Lauda, Brian Muir a Hans Stuck. Nejslavnější závodní období Alpiny představují sedmdesátá léta, kdy vozy BMW Alpina 3,5 CSL vítězily v mistrovství Evropy cestovních vozů, což byl poměrně silně obsazený šampionát a největší konkurenci pro BMW tehdy představovala kupé značky Jaguar. Poslední závodní Alpinou bylo BMW M3 E30 z let 1987až 1988 účastnící se tehdejšího seriálu DTM.

Nyní po dvaceti letech se Alpina chystá vrátit na závodní dráhu ve velkém stylu a na letošním autosalonu v Ženevě představí kupé B6 GT3 ve svých tradičních barvách, v nichž jezdily i BMW Alpina 3,5 CSL. Nový závodní stroj vychází z kupé BMW řady 6 a je připraven pro účast v seriálu FIA GT3, kde se pustí do boje s vozy značek Ferrari, Porsche, Aston Martin, Jaguar, Lamborghini a Ford.

Alpina B6 GT3 má pod kapotou kompresorem přeplňovaný vidlicový osmiválec o objemu 4,4 litru, poskytující výkon 530 koní (390 kW) a točivý moment 725 Nm. Tato pohonná jednotka roztáčí prostřednictvím šestistupňové sekvenční převodovky kola zadní nápravy a kupé s ní pokoří rychlost 100 km/h za 3,9 s. Maximální rychlost 285 km/h byla ověřena na Nordschleife. Automobil o hmotnosti 1350 kg se pohybuje osmnáctipalcových kolech obutých do pneumatik Michelin. V letošní sezóně se tým chce soustředit především na vytrvalostní závody v Belgii a Německu.

Fotogalerie

  • Alpina B6 GT3: návrat na závodní dráhy: fotka 1
  • Alpina B6 GT3: návrat na závodní dráhy: fotka 2
  • Alpina B6 GT3: návrat na závodní dráhy: fotka 3
  • Alpina B6 GT3: návrat na závodní dráhy: fotka 4
  • Alpina B6 GT3: návrat na závodní dráhy: fotka 5
  • Alpina B6 GT3: návrat na závodní dráhy: fotka 6


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Jo rooby 07.02.2009  10:25
Vstoupit do diskuse ›