Alpina B5 Bi-Turbo: první skica před premiérou v Goodwoodu

Alpina B5 Bi-Turbo: první skica před premiérou v Goodwoodu: titulní fotka Německá společnost Alpina se úpravám vozů značky BMW věnuje více než 35 let a premiéru nového modelu B5 Bi-Turbo, jehož základem je aktuální generace řady 5 plánuje na Festival of Speed v Goodwoodu.

Světová premiéra nového sedanu Alpina B5 Bi-Turbo je německou společností naplánována na 1. července letošního roku a odehraje se na jejím stánku na prestižní přehlídce Festival of Speed v anglickém Goodwoodu.

Alpina prozatím zveřejnila pouze jednu skicu, na níž se představuje nový sedan B5 Bi-Turbo. V případě exteriéru se u Alpiny drží při zemi a na pětkovém BMW provedli jen decentní úpravy předních partií, které doplňují litá kola, jejichž s design je pro tuto značku charakteristický.

O změnách provedených v motorovém prostoru a na podvozku se skromná tisková zpráva prakticky nezmiňuje a pouze uvádí, že B5 Bi-Turbo nabídne kombinaci výkonu a pohodlí.

Neoficiální zdroje uvádějí, že by se pod kapotou mohl objevit přeplňovaný vidlicový osmiválec o objemu 4,4 litru s výkonem 500 koní (368 kW) a točivým momentem 700 Nm z modelu B7 Bi-Turbo. Jestli tomu tak bude se dozvíme na začátku července v Goodwoodu.

Fotogalerie

  • Alpina B5 Bi-Turbo: první skica před premiérou v Goodwoodu: fotka 1
  • Alpina B5 Bi-Turbo: první skica před premiérou v Goodwoodu: fotka 2


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.