Alfa Romeo Pandion: Koncept od Bertoneho odhalen

Alfa Romeo Pandion: Koncept od Bertoneho odhalen: titulní fotka Studie designcentra Bertone, vzniklá u příležitosti oslav sta let automobilky Alfa Romeo, se představuje na prvních oficiálních snímcích.

Před dvěma týdnydesignové studio Bertone, patrně v reakci na podobné oznámení konkurenčního Pininfariny, oznámilo, že do Ženevy chystá studii sportovního kupé Alfa Romeo. Tak tady ji máme.

Koncept ponese jméno Pandion a… Moment – co to je za divné jméno? Vychází z latinského Pandionidae, což je čeleď dravců, v češtině označovaná jako orlovcovití a reprezentovaná zejména orlem mořským. Takže prostě Alfa Romeo Mořský Orel. Právě jeho zahnutý zobák má možná evokovat maska chladiče integrovaná do jednoho celku se světlomety.

Až po A sloupek by přitom mohlo jít o zcela normální a k produkci připravené auto z Milána, jenže dnešní koncept nemůže být přece normální, tím spíše ne ten, jenž se zřejmě nebude vyrábět. Takže se ke střízlivě agresivní přídi přidává futuristické prosklení kabiny, které bychom ocenili asi pouze v případě, že by za volantem seděla řidička v minisukni. A pak tu máme ještě ulítlejší zadní partii, u níž kluky ze Stile Bertone podezříváme, že při focení zapomněli nainstalovat část karoserie. Nebo snad že by tomuto orlu načechral pírka nějaký drsnější dravec? Možná gryf. No, ten těžko… Nějaký jiný tip?

O použitou techniku tady teď rozhodně nejde, žádná se totiž asi nepoužila, ale pokud by se o nějaké dalo přemýšlet, tak nepochybně o V8 z modelu 8C. Nebo snad raději třikrát přeplňovaný tříválec, aby měli soudruzi v Bruselu radost?

Fotogalerie

  • Alfa Romeo Pandion: Koncept od Bertoneho odhalen: fotka 1
  • Alfa Romeo Pandion: Koncept od Bertoneho odhalen: fotka 2
  • Alfa Romeo Pandion: Koncept od Bertoneho odhalen: fotka 3
  • Alfa Romeo Pandion: Koncept od Bertoneho odhalen: fotka 4
  • Alfa Romeo Pandion: Koncept od Bertoneho odhalen: fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: Takhle ne Doyle 17.02.2010  16:58
Re: Takhle ne Hrubis 17.02.2010  16:04
Re: Takhle ne ft 17.02.2010  10:39
Re: Takhle ne Vajtus 17.02.2010  10:25
Takhle ne TeeJay 17.02.2010  09:20
Vstoupit do diskuse ›