Alfa Romeo Montreal: student designu oživil klasiku

Alfa Romeo Montreal: student designu oživil klasiku: titulní fotka Davide Varenna, mladý student designu, prostřednictvím skic představil svou moderní interpretaci klasické Alfy Romeo Montreal, jejíž karoserii navrhl Marcelo Gandini, šéfdesignér studia Bertone.

Davide Varenna připravil moderní Alfu Romeo Montreal pro soutěž Stile Italiano Giovani 2010, kterou pořádá asociace ANFIA-Gruppo Carrozzieri pro mladé a začínající návrháře.

20letý student designu u svého projektu odkazuje na původní Montreal siluetou karoserie, liniemi blatníků, částečně ukrytými hlavními světlomety, otvorem NACA na přídí, ventilačními otvory v B-sloupku, tvarem dveří a oken.

Alfa Romeo Montreal se veřejnosti poprvé představila pouze jako koncept na Světové výstavě EXPO v kanadském Montrealu v roce 1967. Sériový vůz s osmiválcem o objemu 2,6 litru a výkonem 200 koní (147 kW) měl premiéru na autosalonu v Ženevě v roce 1970.

Dvoudveřové kupé bylo konkurencí pro Dino 246 GT, Maserati Merak, Porsche 911 S nebo BMW 2800 CS. Vůz s osmiválcem uloženým podélně vpředu a poháněnými zadními koly se stal obětí palivové krize a jeho produkce se zastavila v prosinci roku 1975. Poslední z celkem 3.925 vyrobených Montrealů se ovšem prodal až v roce 1977.

Fotogalerie

  • Alfa Romeo Montreal: student designu oživil klasiku: fotka 1
  • Alfa Romeo Montreal: student designu oživil klasiku: fotka 2
  • Alfa Romeo Montreal: student designu oživil klasiku: fotka 3
  • Alfa Romeo Montreal: student designu oživil klasiku: fotka 4
  • Alfa Romeo Montreal: student designu oživil klasiku: fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.