Alfa Romeo Sprint: velký návrat? Ne, MiTo pro atlety

Alfa Romeo Sprint: velký návrat? Ne, MiTo pro atlety: titulní fotka Do názvosloví Alfy Romeo se vrací označení Sprint. Bohužel ale nejde o oživení známého kupé, ale o limitku mita na oslavu spolupráce s atlety.

Model Alfa Romeo sprint asi není nutné nějak extra představovat. Tohle kupé na bázi alfasudu se vyrábělo dlouhá léta – od roku 1976 a 1989 a je určitě jednou z nejznámějších alf vůbec. Teď tu máme Alfu Romeo MiTo Sprint, není to ale to, co byste čekali.

Alfa je v Británii dlouholetým partnerem tamního atletického svazu a letos na oslavu tohoto svazku představilo omezenou sérii Sprint. Ta se bude nabízet v barvách vlajky Union Jack, tedy v bílé, červené a modré (Biancospino White, Alfa Red, or metallic Tornado Blue) a dostane 16" litá kola, mlhovky, zadní spoiler a označení Sprint.

Interiér zůstal beze změn a zájmci tak budou těžit jen z bohatší standardní výbavy, kde nechybí rozhraní Mlue&Me, tempomat, kožený volant a hlavice řadicí páky, USB přípojka a ovladače na volantu. K dispozici je s benziňáky 1.4 16V 95 bhp nebo 1.4 TB MultiAir 135 bhp s dvouspojkovým TCT. Alternativou je diesel 1.3 JTDM-2 95 bhp.

Také vám to přijde jako devalvace známého jména nebo si spíš myslíte, že je vtipný odkaz na spojení se světem sportu?

Fotogalerie

  • Alfa Romeo Sprint: velký návrat? Ne, MiTo pro atlety: fotka 1
  • Alfa Romeo Sprint: velký návrat? Ne, MiTo pro atlety: fotka 2
  • Alfa Romeo Sprint: velký návrat? Ne, MiTo pro atlety: fotka 3
  • Alfa Romeo Sprint: velký návrat? Ne, MiTo pro atlety: fotka 4


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: Palec dolů Vajtus 07.02.2011  15:41
Palec dolů TeeJay 07.02.2011  14:09
Vstoupit do diskuse ›