Alfa Romeo MiTo Quadrifoglio Verde dostane aktivní podvozek

Alfa Romeo MiTo Quadrifoglio Verde dostane aktivní podvozek: titulní fotka Malá Italka se stane prvním malým hot-hatchem, vybaveným podvozkem s adaptivními tlumiči.

Sice si stále ještě myslím, že nejlepší podvozek je ten klasický s jedním nastavením napevno, ale na druhou stranu je třeba přiznat, že v řadě případů už elektronicky řízené podvozky fungují opravdu schopně a jejich rozšiřování bude díky stále rostoucím požadavkům na komfortní sporťáky a sportovní rodinná auta pokračovat stále více.

Teď se díky (nebo kvůli?) Alfě Romeo podívá aktivní podvozek poprvé i mezi malá auta, na autosalonu v Boloni Italové představí model MiTo Quadrifoglio Verdes adaptivním podvozkem Alfa Active Suspension. Ten bude zakomponován do systému DNA a bude upravovat své chování v závislosti za zvolených módech Dynamic, Normal a All-wather.

Alfa slibuje zvýšení jízdního komfortu, což je logické (a žádoucí), ale také zlepšení jízdních vlastností. No, uvidíme, každopádně možnost omezovat dynamický přenos zatížení automobilu při akceleraci (přitvrzením zadních tlumičů), nebo při jízdě v zatáčkách (přitvrzením tlumičů na vnější straně) vypadá zatím docela slibně.

MiTo by mělo být díky AAS tak komfortní, že si Italové dovolí do nabídky přidat 18" kola. Další velmi vítanou novinkou budou karbonová skořepinová sedadla Sabelt, inspirovaná těmi v 8C.

Fotogalerie

  • Alfa Romeo MiTo Quadrifoglio Verde dostane aktivní podvozek: fotka 1
  • Alfa Romeo MiTo Quadrifoglio Verde dostane aktivní podvozek: fotka 2
  • Alfa Romeo MiTo Quadrifoglio Verde dostane aktivní podvozek: fotka 3
  • Alfa Romeo MiTo Quadrifoglio Verde dostane aktivní podvozek: fotka 4
  • Alfa Romeo MiTo Quadrifoglio Verde dostane aktivní podvozek: fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.