Alfa Romeo GT Quadrifoglio d'Oro: pouze pro Japonsko

Alfa Romeo GT Quadrifoglio d'Oro: pouze pro Japonsko: titulní fotka Oslavy sto let Alfy se přesouvají na Dálný východ – Japonsko dostalo speciální edici kupé GT, nesoucí zlatý čtyřlístek.

Obliba značky AlfaRomeo a nadšení pro ni je po Itálii největší asi právě v Japonsku a tak není divu, že milánská značka poslala za oceán do Země vycházejícího slunce limitku ke stoletému výročí.

Jde o kupé GT Quadrifoglio d´Oro a jak název napovídá, pro sportovní alfy typický čtyřlístek v tomto případě zezlátnul stejně tak, jako tomu bývalo dříve u vrcholných verzí Alfy.

Kromě jetele je gétéčko vybaveno osmnáctipalcovými koly s pěti paprsky, navlečenými do pneumatik 225/40, chromovanou lištou na předním nárazníku a červenými brzdovými třmeny. V kabině na své majitele čekají kožená sportovní (známe ta sportovní u alfy…) sedadla a hliníkové pedály.

Italové vůz vybavili pro potřeby japonského trhu výhradně dvoulitrovým přímovstřikovým benziňákem JTS o výkonu 165 koní, jenž je zkombinovaný s pětistupňovým robotizovaným selespeedem. Určen bude pouze pro šedesát zákazníků a jeho základní cena je stanovena (v přepočtu) na 33 900 euro. Žádná láce.

Fotogalerie

  • Alfa Romeo GT Quadrifoglio d'Oro: pouze pro Japonsko: fotka 1
  • Alfa Romeo GT Quadrifoglio d'Oro: pouze pro Japonsko: fotka 2
  • Alfa Romeo GT Quadrifoglio d'Oro: pouze pro Japonsko: fotka 3
  • Alfa Romeo GT Quadrifoglio d'Oro: pouze pro Japonsko: fotka 4
  • Alfa Romeo GT Quadrifoglio d'Oro: pouze pro Japonsko: fotka 5
  • Alfa Romeo GT Quadrifoglio d'Oro: pouze pro Japonsko: fotka 6
  • Alfa Romeo GT Quadrifoglio d'Oro: pouze pro Japonsko: fotka 7


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
;-) laufík 30.07.2010  10:37
Vstoupit do diskuse ›