Alfa Romeo Coupe: první skica od Stile Bertone

Alfa Romeo Coupe: první skica od Stile Bertone: titulní fotka Odvěký soupeř studia Pininfarina, společnost Stile Bertone, se krátce po zveřejnění skici spideru od svého konkurenta rozhodl poodhalit podobu svého konceptu kupé pro letošní ženevský autosalon.

Zatímco skica pininfarinova spideru umožňuje udělat si představu o proporcích a celkových liniích vozu, první náčrt zveřejněný studiem Stile Bertone pouze naznačuje, jak bude vypadat příď jeho konceptu kupé.

Alfa Romeo Coupe od Stile Bertone má pod svou karoserií ukrývat techniku modelu 8C Competizione. Bude to tedy po voze B.A.T. 11 již druhý koncept tohoto designérské studia založený na supersportovním kupé a zároveň první práce nového ředitele pro design a styl, jímž je Mike Robinson.

Alfa Romeo v letošním roce oslavuje 100 let své existence a na autosalon v Ženevě tuto skutečnost připomenou mimo jiné i koncepty designérských studií Stile Bertone a Pininfarina. Tyto společnosti si stejně jako v šedesátých letech rozdělily role a zatímco jedna připravuje kupé, tak druhá pracuje na spideru.

Fotogalerie

  • Alfa Romeo Coupe: první skica od Stile Bertone: fotka 1


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: A co Honda? King 02.02.2010  11:24
A co Honda? TeeJay 02.02.2010  10:38
Vstoupit do diskuse ›