Alfa Romeo 8C Competizione Spider

Alfa Romeo 8C Competizione Spider: titulní fotka Alfa nám konečně ukázala oficiální fotky otevřeného 8C a přidala i trochu informací.

Že se bude otevřená Alfa 8C vyrábět, je více než jasné už pěkně dlouho, ovšem dosud nebylo úplně jasné, jak přesně bude vypadat. Tohle tajemství už je nyní odhaleno, milánská automobilka uvolnila oficiální snímky, které nám ukazují přesně to, co jsme čekali – nádherný retro roadster, jenž se od původního konceptu vlastně vůbec neliší. Popisovat jednotlivé křivky tady vážně nebudu, protože bych se blahem rozpustil a kdo by vás potom informoval o novinkách ze světa rychlých kol, že…

Takže se půjdeme raději věnovat faktům, byť i ta jsou docela adrenalinové čtení. Srdcem auta je vidlicový osmiválec o objemu 4,7 l, jenž má výkon 450 koní (330 kW) při sympatických 7000 otáčkách, točivý moment vrcholí při 4750 otáčkách vrcholí hodnotou 470 Nm. O dynamice Alfa cudně nehovoří, ale uvedené hodnoty hovoří za vše. Hnací ústrojí má pochopitelně uspořádání transaxle a sílu osmiválce na zadní kola přenáší robotizovaná šestistupňová převodovka.

Že je retro pouze karoserie, ukazuje o brzdová soustava vybavená keramickými kotouči o průměru 380 mm vpředu a 360 mm vzadu, nádherná dvacetipalcová litá kola obouvají vpředu pneumatiky 245/35 R 20 a vzadu pláště 285/35.

Bohužel za velmi nešťastné považuji rozhodnutí i tenhle skvost vyrobit pouze v omezené sérii 500 kusů, takhle 8C Spider za vrchol nabídky milánské značky považovat nemůžeme a zbývá nám tam korpulentní Alfa Spider…

Fotogalerie

  • Alfa Romeo 8C Competizione Spider: fotka 1
  • Alfa Romeo 8C Competizione Spider: fotka 2
  • Alfa Romeo 8C Competizione Spider: fotka 3

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Jedno z nejkrasnejsich cabrii na svete Italiano 28.02.2008  01:01
Vstoupit do diskuse ›