Aktualizace: Muž, který vypadal jako falešný policista, je skutečný policista. Řidiče chtěl zkasírovat ve svém volnu

Aktualizace: Muž, který vypadal jako falešný policista, je skutečný policista. Řidiče chtěl zkasírovat ve svém volnu: titulní fotka Případ "falešného policisty", který chtěl zkasírovat jiného řidiče, nabízí zajímavé rozuzlení. Jak se ukázalo, domnělý policista je skutečným policistou. Pracuje však na Ředitelství služby cizinecké policie a v době incidentu měl osobní volno.

Všechno rozpoutalo video, které díky palubní kameře natočil Jiří Kopřiva během nedělní cesty z České Lípy do Neratovic. Kopřivu nevybíravě – v zatáčce na plné čáře – předjela u Medonos na Mělnicku tmavě modrá Škoda Fabia druhé generace, jejíž šofér následně pomocí majáků Kopřivu zastavil. Pak po něm požadoval pokutu.

„Za zadním sklem měla puštěné blikačky. Já vím, jak vypadají auta policie, takže se mi zastavit nechtělo. Jenže ten řidič přede mnou zastavil, v podstatě mě vybrzdil,“ popsal na svém facebookovém profilu Jiří Kopřiva. Podle něj se muž v teplákách a svetru ani nepředstavil.

„Jen vychrlil smršť nadávek, že prej jsem mu neumožnil předjíždění, že mi sebere papíry a že si mám připravit velké peníze,“ dodal Kopřiva, který měl za to, že se muž za policistu jen vydává. A podle toho také jednal.

Policie ČR však už za několik hodin od zveřejnění videa na Facebooku zjistila, že jde o skutečného policistu, který je ale zařazen ve struktuře Ředitelství služby cizinecké policie. Majáky navíc použil v době, kdy měl volno. Proto je s ním aktuálně vedeno kázeňské řízení.

Zajímavé také je, že podle některých uživatelů Facebooku nešlo o jediný takový případ. S modrou Fabií se prý v podobné situaci setkali i další řidiči.

Autor: Jan Zajíc


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.