Šéf Toyoty Akio Toyoda má nové auto - Lotus Elise

Šéf Toyoty Akio Toyoda má nové auto - Lotus Elise: titulní fotka Lotus na důkaz své spokojenosti se spoluprací s Toyotou věnoval šéfovi japonské jedničky nejnovější verzi modelu Elise.

Je to skvělé, být šéfem automobilky. Létáte si po světě a rozdáváte auta. Jako třeba šéf Lotusu Danny Bahar. Nebo naopak auta dostáváte. Jako nevyšší muž u Toyoty Akio Toyoda…

Jak známo, Lotus odebírá od Toyoty motory pro všechna svá auta. Čtyřválce pro elise a exige, šestiválce pro evoru a dost možná přibude i V10 pro esprit. A to je dost pádný důvod, proč by si měli u Lotusu Toyoty považovat, a to možná ještě více, než u Aston Martinu.

A na důkaz dobré současné a budoucí spolupráce teď do Japonska doputoval elise, vybavený nejnovějším motorem Toyota 2ZZ-GE VVTL-i, od něhož dostal klíčky šéf Toyoty Akio Toyoda, známý svým entuziastickým přístupem k autům. Ten vzájemnou spolupráci okomentoval tak, že jde o jedinečnou kombinaci toho nejlepšího od Lotusu a Toyoty, kterou si budou moci užívat automobiloví nadšenci teď i v budoucnu.

Ani bych se příliš nedivil, kdyby elise v Toyodově garáži nebyl jediným aktem oboustranné spolupráce, dost možná právě teď pár lidí od Lotusu dělá na světlých zítřcích japonské značky…

Fotogalerie

  • Šéf Toyoty Akio Toyoda má nové auto - Lotus Elise: fotka 1
  • Šéf Toyoty Akio Toyoda má nové auto - Lotus Elise: fotka 2
  • Šéf Toyoty Akio Toyoda má nové auto - Lotus Elise: fotka 3


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: moc peknee laufík 20.09.2010  22:03
Re: moc peknee laufík 20.09.2010  21:57
moc peknee stanny 20.09.2010  17:49
... Czerwik 20.09.2010  10:52
Vstoupit do diskuse ›