Acura NSX vyšplhá letos na Pikes Peak. Jako pace car!

Acura NSX vyšplhá letos na Pikes Peak. Jako pace car!: titulní fotka Závod do vrchu Pikes Peak má svůj zaváděcí vůz, i když se nejede na okruhu. Pro ročník 2015 byla vybrána nová Acura NSX.

Americká Honda z kalifornského Torrance se prostřednictvím své sportovnější značky Acura představí na letošním Pikes Peaku. Nikoli ovšem přímo v závodě, ale ve flotile asistenčních vozů. Ta už čítá tři starší kousky a aktuálně k nim přibyl čtvrtý – nová NSX. Slouží jako zaváděcí (pace car), pochopitelně i k propagaci sebe sama a značky se stylizovaným A. Ale nejen to…

Bílá kopcová NSX dostala navíc černé pruhy a rudou barvu, vypadá tedy skoro jako závoďák. Po 19,99 km dlouhé ikonické trati se 156 zatáčkami navíc nainstaluje celkem čtyřiadvacet kamer, které budou sloužit hlavně k přenosům ze závodů. Její vidlicový šestiválcový agregát objemu 3,5 l se dvěma turby je stále spojen s devítistupňovou dvouspojkovou převodovkou a dalšími třemi elektromotory. Má úhel rozevření válců 75 stupňů, rozvod DOHC, čtyřventilovou techniku, mazání se suchou klikovou skříní a je umístěný podélně uprostřed. Dává určitě přes 550 koní (405 kW) včetně zmíněných elektrických jednotek a využívá pohonu všech kol Super Handling All-Wheel Drive (SH-AWD). Stejně jako produkční variantu, i tento speciál vyvinula Honda R&D Americas.

4,47 m dlouhé auto bude řídit Sage Marie. Je sice jedním z vysokých PR manažerů americké pobočky japonského výrobce, ale točit volantem umí i v závodním tempu. Kromě své práce jezdí silniční klání Pirelli World Challenge a na slavnou horu se šplhal už dvakrát: loni a předloni.

Supersportovní hybrid NSX druhé generace vyvede celé startovní pole při prezentační jízdě až na vrchol coloradské hory, do nadmořské výšky 4298 m. To čítá celkem 140 účastníků na všem, co má kola. Letošní 93. ročník legendárního Závodu do oblak se jede už v neděli 28. června. Poprvé se konal v roce 1916, dvakrát jej přerušila světová válka, ale do té první vstoupily USA až později. Jeho součástí je i prezentace dnes už takřka historických NSX první generace přímo v akci. A co jiného by mělo být v čele průvodu než její nástupce?

Fotogalerie

  • Acura NSX vyšplhá letos na Pikes Peak. Jako pace car!: fotka 1
  • Acura NSX vyšplhá letos na Pikes Peak. Jako pace car!: fotka 2
  • Acura NSX vyšplhá letos na Pikes Peak. Jako pace car!: fotka 3


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.